Bezpieczeństwo
Od 14 lat konsekwentnie budujemy wiarygodność naszego serwisu.
Stabilna firma
-
InternetowyKantor.pl działa nieprzerwanie od kwietnia 2010 r. Operatorem serwisu jest spółka akcyjna Currency One, o kapitale zakładowym 3 450 000 zł.
-
Spółka posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych. Oznacza to m.in., że firma jest w dobrej kondycji finansowej, a środki przeznaczone na transakcje płatnicze są chronione, ponieważ leżą na oddzielnych kontach i są wyłączone z masy upadłościowej. Więcej o licencji»
-
Nasi klienci wymieniają rocznie ponad 4 miliardy złotych.
-
Zatrudniamy specjalistów, którzy każdego dnia dbają o prawidłowe funkcjonowanie serwisu, jego rozwój i bezpieczeństwo.
-
Nasze zabezpieczenia zostały docenione przez portal bankier.pl, który w plebiscycie Złoty Bankier przyznał nam główną nagrodę w kategorii „Bezpieczeństwo – najlepsze praktyki Fintech”.
Bezpieczeństwo transakcji
-
Serwis InternetowyKantor.pl zabezpieczony jest certyfikatem Extended Validation SSL. Wszystkie dane wysyłane pomiędzy naszym serwisem a klientami są szyfrowane. Bezpieczeństwo transmisji danych jest certyfikowane przez firmę GeoTrust.
-
Komfort i bezpieczeństwo realizacji transakcji są podstawą naszego działania, dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do rozwoju zabezpieczeń transakcyjnych naszego serwisu. Wszystkie operacje są na bieżąco monitorowane pod względem prawidłowości realizacji przez zespół ds. monitorowania bezpieczeństwa transakcji.
-
Udostępniamy Użytkownikom weryfikację SMS oraz autoryzację mobilną, które znacząco podnoszą bezpieczeństwo danych i transakcji.
-
Na każdym etapie tworzenia naszego oprogramowania oraz regularnie co pewien czas przeprowadzamy testy bezpieczeństwa serwisu.
Zgodnie z prawem
-
Dbamy o dobre imię naszej Spółki oraz całej branży internetowej wymiany walut, dlatego przestrzegamy procedur nałożonych na sektor finansowy przez prawo polskie i międzynarodowe, w szczególności zapisów Ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
-
W związku z Ustawą spoczywa na nas powinność gromadzenia i przekazywania informacji do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF). GIIF jest organem administracji rządowej odpowiedzialnym za uzyskiwanie, gromadzenie, przetwarzanie i analizowanie informacji w trybie określonym w Ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, zapobieganie wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz przeciwdziałanie finansowaniu terroryzmu.
-
Można wydzielić trzy podstawowe obszary wynikające z powyższych obowiązków: identyfikacja i weryfikacja klienta, bieżący monitoring klientów i transakcji (pod kątem ryzyka związanego z praniem pieniędzy) oraz raportowanie sytuacji podejrzanych.
-
Jesteśmy zobowiązani do zbierania danych osobowych i cech dokumentów tożsamości od wszystkich naszych klientów. Dodatkowo, w przypadku klientów instytucjonalnych, zbieramy również dane rejestracyjne firmy. Sprawdzamy zgodność tych danych z informacjami identyfikującymi przelewy bankowe. w uzasadnionych sytuacjach może zajść potrzeba, że poprosimy Cię o dodatkowe dokumenty bądź wyjaśnienia.
-
Prowadzimy stały monitoring transakcji. Raportujemy przelewy powyżej równowartości 15 000 euro oraz wszystkie te transakcje, co do których istnieje uzasadnione podejrzenie prania pieniędzy lub ich związku z finansowaniem terroryzmu.