Blog InternetowyKantor.pl

 • Kanał Sueski - pięta achillesowa globalnego handlu

  08.04.2021Krzysztof Pawlak

  Podczas gdy świat walczy z pandemią koronawirusa, wydawać by się mogło, że nic innego w tym momencie się nie liczy. Ramówki gazet oraz strony internetowe zalewają nas informacjami czy to o ilości zakażeń, czy o problemach ze szczepionkami. W tym dość trudnym czasie dla ludzkości nagle pojawił się zupełnie nowy temat, który storpedował międzynarodowy handel.

  Więcej »

 • Internetowykantor.pl w Wielkanoc

  02.04.2021InternetowyKantor.pl
 • Krótka historia kapitalizmu

  25.03.2021InternetowyKantor.pl

  Niektórzy definiują kapitalizm jako „wyzysk człowieka przez człowieka”, czy tak jest naprawdę? Przecież wyzysk najniższej klasy społecznej istniał od zarania dziejów. Czym naprawdę jest kapitalizm i kiedy powstał? Zapraszamy do lektury artykułu.

  Więcej »

 • Czym zajmują się Polacy pracujący za granicą? Najpopularniejsze zawody emigrantów

  18.03.2021InternetowyKantor.pl

  Polska emigracja jest na tyle duża i różnorodna, że trudno jest opowiadać o niej jako jednej całości. W tym tekście przyjrzymy się więc tylko temu, w jakich zawodach pracuje większość naszych rodaków, którzy zdecydowali się na życie za granicą.

  Więcej »

 • Jak wygląda proces emigracji do Australii?

  11.03.2021InternetowyKantor.pl

  Polacy emigrują w poszukiwaniu lepszych zarobków, wyższego standardu życia lub po prostu nowych doświadczeń. W czołówce państw, do których wyjeżdżamy, wciąż znajdują się takie kraje jak Niemcy, Holandia czy Norwegia, ale są też tacy, którzy wybierają życie na innym kontynencie, na przykład w Australii. W tym tekście opiszemy, jak wygląda emigracja do Australii z Polski i jakie warunki trzeba spełnić, by móc pracować w tym kraju.

  Więcej »

Strona 1 z 86 Następna »