pl

PPK. Czy warto przystąpić do Pracowniczych Planów Kapitałowych?

10.02.2023

Marzec 2023 roku to czas pierwszego automatycznego zapisu wszystkich pracowników w wieku 18-55 lat do PPK. I chociaż wszyscy zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy oszczędzać na emeryturę, to jednak pojawia się pytanie czy Pracownicze Plany Kapitałowe się opłacają. Posłuchaj naszego eksperta, który przeanalizował ten program i wyjaśnia na jakich zasadach działają Pracownicze Plany Kapitałowe. Czy warto przystąpić do PPK? I co się stanie ze zgromadzonymi pieniędzmi, jeżeli zrezygnujemy z tego programu?

Gospodarz odcinka: Maciej Przygórzewski

Posłuchaj także na: Youtube | Spotify | Apple Podcasts | Google Podcast

Sprostowanie

W związku z informacją zamieszczoną w tym odcinku odnośnie stawki i wysokości progu podatkowego wyjaśniamy, że informacje te niestety są błędne.

Treść: I tu w tym momencie mówimy o 17 lub 32 procentowym podatku dochodowym od osób fizycznych. Matematyka jest wyraźnie lepsza w przypadku osób zarabiających poniżej progu rocznego – 85 tysięcy złotych plus kilkaset. prawidło powinna brzmieć: I tu w tym momencie mówimy o 12 lub 32 procentowym podatku dochodowym od osób fizycznych. Matematyka jest wyraźnie lepsza w przypadku osób zarabiających poniżej progu rocznego – 120 tysięcy złotych plus kilkaset.

Błąd nie zmienia faktu, że wniosek o większej opłacalności programu dla osób w pierwszym progu podatkowym jest nadal prawdziwy.

Jednocześnie informujemy, że przedstawione w materiale informacje nie stanowią rekomendacji autora lub serwisu InternetowyKantor.pl ani nie mogą zostać uznane za bieżące doradztwo finansowe czy zawodowe. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje, podjęte lub zaniechane na podstawie materiału lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi słuchacz.

Nota prawna

Szybki kontakt
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują
w dni robocze (pn-pt)
w godzinach 08:00 - 20:00