Komentarze walutowe

 • Bank Anglii osłabia funta - Komentarz walutowy z dnia 08.11.2019

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy Internetowykantor.pl

  Wielka Brytania robi ostatnio coraz więcej zamieszania na rynkach. Teraz oprócz brexitu pojawiła się kwestia stóp procentowych, a już za miesiąc przyspieszone wybory parlamentarne.

  Czytaj dalej »
 • Słabsze prognozy wzrostu dla Polski - Komentarz walutowy z dnia 07.11.2019

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy Internetowykantor.pl

  Pomimo tego, że mamy już listopad w dalszym ciągu prognozy wzrostu PKB dla Polski dość szybko się zmieniają. RPP obniżyła wczoraj swoją o 0,2% co i tak jest wartością o kolejne 0,2% wyższą od przewidywań ekspertów Komisji Europejskiej.

   

  Czytaj dalej »
 • Niemiecka giełda lepsza niż gospodarka- Komentarz walutowy z dnia 06.11.2019

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy Internetowykantor.pl

  Kult wzrostu gospodarczego jest czymś, z czego ostatnio Niemcy zrezygnowali. Zamiast tego starają się ustabilizować zadłużenie. Polityka taka nie daje dobrych wyników w danych makroekonomicznych, ale inwestorzy, patrząc na giełdę, są jej przychylni.

  Czytaj dalej »
 • Lagarde po raz pierwszy - Komentarz walutowy z dnia 05.11.2019

  Adam Fuchs — analityk walutowy Internetowykantor.pl

  Wczoraj wieczorem prezes Europejskiego Banku Centralnego miała okazję do pierwszej publicznej wypowiedzi od momentu objęcia funkcji. Niestety w trakcie berlińskiej uroczystości zabrakło jakiejkolwiek wzmianki o jej podejściu do polityki monetarnej. Skupiła się na wychwalaniu byłego ministra finansów Niemiec Wolfganga Schäuble, który odbierał tego dnia specjalną nagrodę (Ehren-Victoria) za swój wkład w europejski projekt.

   

  Czytaj dalej »
 • Katastrofa w polskim przemyśle według PMI - analiza techniczna z dnia 05.11.2019

  Krzysztof Pawlak — dealer walutowy Internetowykantor.pl

  PMI z Polski nie oddają rzeczywistego stanu polskiego przemysłu. Owszem oznaki spowolnienia docierają z zachodniej granicy ale skala nie jest aż taka straszna jak sugerują wspomniane badania ankietowe. Notowania złotego w relacji do głównych par walutowych świata nadal w trendach spadkowych. Ocieplenie relacji Chin i USA wspierają optymizm na rynkach. Dobre dane z rynku pracy z USA potwierdzają słuszność wstrzymania się Fed z dalszymi obniżkami stóp w tym roku. Będą nowe wybory w Wielkiej Brytanii, termin 12 grudzień.

  Czytaj dalej »
Strona 1 z 412

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu internetowykantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres biuro@internetowykantor.pl.