Te pliki cookie są niezbędne dla prawidłowego działania strony. Umożliwiają nam m.in. zapamiętywanie
wyrażonych przez Ciebie zgód, wybranych ustawień, zawartości formularzy itp. Możesz zablokować techniczne
cookies w ustawieniach swojej przeglądarki, ale wówczas system może przestać działać lub nie działać
poprawnie.
Lipiec pod dyktando USD – Analiza techniczna z dnia 18.07.2025
Trend spadkowy na notowaniach głównej pary walutowej świata. W tle odsuwanie się obniżki stóp w USA w tym roku. Popularny „kabel” na równi pochyłej. Argumenty na plus dla USA i na minus dla GBP. Wakacyjny handel na EUR/PLN, dopiero obniżka stóp przez RPP we wrześniu może wywołać większy ruch. Popyt na złoto ciągle ma się dobrze – 3500 w zasięgu.
Czytaj dalej »Kurs dolara daleki od stabilizacji – Komentarz walutowy z dnia 18.07.2025
Kolejny już dzień dolar amerykański pozostaje w centrum uwagi rynków. Dobre dane mieszają się na tej walucie wraz z oczekiwaniami obniżek stóp procentowych, co powoduje, że kurs skacze – raz góra, raz dół. W tle dalsze problemy korony norweskiej, która jest wyraźnie w odwrocie, mimo dzisiejszego porannego umocnienia.
Czytaj dalej »Dolarowy efekt jojo – Komentarz walutowy z dnia 17.07.2025
Wczoraj widzieliśmy bardzo duże zamieszanie na głównej parze walutowej. Zaczęło się od dużego umocnienia dolara wywołanego dobrymi danymi i zapowiedziami ostrożnej polityki monetarnej członków FED. Następnie przyszła kolej na spekulacje Donalda Trumpa o zwalnianiu szefa FED, co osłabiło amerykańską walutę. Potem jednak już go nie zwalniano, a dolar ponownie zyskiwał. W tle inflacja bazowa w Polsce bez niespodzianek.
Czytaj dalej »Cła jednak podnoszą inflację – Komentarz walutowy z dnia 16.07.2025
Po raz kolejny rynek wydaje się zaskoczony, że pewne procesy ekonomiczne jednak działają. Dobre dane z Niemiec, podobnie jak odczyt inflacji z Kanady, rozpłynęły się w tle rosnącej inflacji w USA.
Czytaj dalej »Czy cła mają jeszcze wpływ na waluty? – Komentarz walutowy z dnia 15.07.2025
Ostatnie decyzje amerykańskiej administracji przeszły z bardzo małym echem. Wyraźniej widać ich wpływ na rynek ropy, gdzie jednak zostały wsparte dodatkowymi sygnałami. Inflacja w Polsce nie zaskoczyła.
Czytaj dalej »