Komentarze walutowe

 • Jackson Hole - Komentarz walutowy z dnia 23.08.2019

  Mateusz Wielewicki — dealer walutowy internetowykantor.pl

  Nie najgorsze dane z polskiej gospodarki wciąż w cieniu rynkowych niepewności. Rada Polityki Pieniężnej nie spieszy się ze zmianami. Jeszcze “tylko” Powell i weekend.

  Czytaj dalej »
 • Fed vs oczekiwania rynkowe - Komentarz walutowy z dnia 22.08.2019

  Krzysztof Pawlak — dealer walutowy internetowykantor.pl

  Rynki oczekują cięcia stóp w USA o 50 pkt bazowych do końca roku. Minutki Fed absolutnie tego nie potwierdzają. Władze monetarne Stanów Zjednoczonych chcą czekać, obserwując sytuację makro i twardo odrzucają wizję rozpoczęcia cyklu obniżek stóp, a lipcową decyzję (-25 pkt) traktują jako dostosowawczą w cyklu. Teraz czekamy na zapiski z ostatniego posiedzenia EBC.

  Czytaj dalej »
 • Chwila spokoju dla złotego - Komentarz walutowy z dnia 21.08.2019

  Mateusz Wielewicki — dealer walutowy internetowykantor.pl

  Złotówka przestała tak gwałtownie tracić na wartości. Niestety prawdopodobnie nie jest to spowodowane odczytami z polskiej gospodarki, które pokazują bardzo dobrą (a nawet lepszą od oczekiwań) sytuację nad Wisłą, ale raczej ogólnymi nastrojami na światowych rynkach. Ponieważ w tej chwili są one bardzo zmienne, to w krótkiej perspektywie możemy spodziewać się wszystkiego.

  Czytaj dalej »
 • Niemcy pod finansową kroplówką - Komentarz walutowy z dnia 20.08.2019

  Krzysztof Pawlak — dealer walutowy internetowykantor.pl

  Problemy gospodarcze naszego zachodniego sąsiada trwają zbyt długo i niemiecki rząd zdecydował się wreszcie na plan ratunkowy. Punktem kluczowym będzie wsparcie przemysłu motoryzacyjnego. Pierwszy w historii pakiet fiskalny w Niemczech z pewnością przyniesie korzyści także Polsce.

  Czytaj dalej »
 • Rynki nadal w strachu - Analiza techniczna z dnia 19.08.2019

  Mateusz Wielewicki — dealer walutowy internetowykantor.pl

  Na rynkach w dalszym ciągu królują pesymistyczne nastroje. Inwestorzy cały czas boją się ryzykownych decyzji i lokują środki w bezpiecznych aktywach. Po bardzo krótkim odreagowaniu powróciliśmy do tego trendu i prawdopodobnie zostaniemy z nim na dłużej.

  Czytaj dalej »
Strona 1 z 399

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu internetowykantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres biuro@internetowykantor.pl.