Komentarze walutowe

 • Wybory nie szokują rynków - Komentarz walutowy z dnia 14.10.2019

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy internetowykantor.pl

  Wynik wyborów parlamentarnych w Polsce to oczywiście ważna informacja, ale z punktu widzenia rynku walutowego nie jest aż tak istotna. Tym bardziej że wszystko wskazuje na to, iż ostateczny rezultat będzie bliski przewidywaniom. Oczywiście dla polskich mediów będzie to dziś temat nr 1, ale złoty przyjmuje to wszystko znacznie spokojniej niż dziennikarze.

  Czytaj dalej »
 • Dziś wygrywa optymizm - Komentarz walutowy z dnia 11.10.2019

  Krzysztof Adamczak — dealer walutowy internetowykantor.pl

  Rynki łakną dobrych informacji. Jakakolwiek zapowiedź rozwiązania któregoś z ryzyk jest przez inwestorów brana za dobrą monetę. Wiadomości ze Stanów i z Wysp doprowadziły do zapanowania bardzo dobrych nastrojów, które najbardziej wspomagają funta. Jednak na prawdziwy i fundamentalny przełom będziemy chyba musieli jeszcze trochę poczekać.

  Czytaj dalej »
 • Dolar niespodziewanie traci - Komentarz walutowy z dnia 10.10.2019

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy internetowykantor.pl

  Czasem na rynku dochodzi do sytuacji, gdy inwestorzy czekają tak długo na sygnał do realizacji zysków lub zamknięcia strat, że w końcu tracą cierpliwość. Dzisiaj rano mogliśmy mieć do czynienia właśnie z takim wydarzeniem. Pomimo słabych danych z Europy inwestorzy sprzedawali USD i kupowali EUR.

  Czytaj dalej »
 • Czy da się odwołać prezydenta USA? - Komentarz walutowy z dnia 09.10.2019

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy internetowykantor.pl

  Politycznym tematem numer jeden w Stanach Zjednoczonych jest próba odwołania urzędującego prezydenta. Z kolei lokator Białego Domu korzysta z wszelkich sposobów, które mają powstrzymać ten proces, zanim zacznie się na dobre. Dolar na razie nie reaguje na te wydarzenia, co może wynikać z faktu, że to Senat musi podjąć ostateczną decyzję, a tam większość pozostaje w rękach Republikanów.

  Czytaj dalej »
 • Trump osłabia lirę - Komentarz walutowy z dnia 08.10.2019

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy internetowykantor.pl

  Jeszcze wczoraj rano po decyzji prezydenta USA o wycofaniu amerykańskiego wojska z północnej Syrii straszono kolejną rzezią Kurdów, ponieważ otwierało to drogę do tureckiej interwencji na tym obszarze. Kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony, które od lat były sojusznikiem Stanów w walce z Państwem Islamskim, przez Ankarę są postrzegane jako organizacja terrorystyczna. Dzisiaj Donald Trump w swoim niepowtarzalnym stylu (poprzez Twittera) niezbyt subtelnie zdyscyplinował Turków, co spowodowało gwałtowną ucieczkę inwestorów od tureckiej waluty.

  Czytaj dalej »
Strona 1 z 408

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu internetowykantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres biuro@internetowykantor.pl.