pl

Dekada Wiedzy

To projekt, w którym chcemy podzielić się wiedzą zdobytą przez ostatnie lata. Zebraliśmy artykuły naszych ekspertów z dziedziny wymiany walut, bezpieczeństwa czy marketingu. Dekada wiedzy powstała z okazji 10. urodzin serwisu InternetowyKantor.pl, ale platforma jest nadal aktualizowana o kolejne artykuły, aby skarbnica wiedzy była dostępna dla każdego. Zachęcamy do lektury!

Podcast o bieżących wydarzeniach gospodarczych, ekonomicznych oraz ich wpływie na rynki i nasze portfele. Możesz nas słuchać tam, gdzie Ci najwygodniej!

Dealerzy po godzinach - podcast InternetowyKantor.pl

Rekordowe ceny surowców. Czy wpłyną na inflację? W ostatnim czasie obserwujemy znaczne wzrosty cen kluczowych surowców. Miedź, kakao, złoto - jakie jeszcze surowce notują szczytowe poziomy? Posłuchaj » Czy to koniec dolara? Zajawka: W tym odcinku nasi eksperci przeanalizują, czy Chiny i projekt BRICS stanowią realne zagrożenie dla amerykańskiej gospodarki. Posłuchaj najnowszego odcinka, aby dowiedzieć się, kiedy, jeśli w ogóle, możemy spodziewać się „śmierci dolara”. Posłuchaj » Dlaczego prezes NBP może stanąć przed Trybunałem Stanu? W tym odcinku nasi eksperci wyjaśniają jakie konsekwencje może mieć postawienie prezesa NBP przed Trybunałem Stanu. Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu, by dowiedzieć się, jakie zarzuty zostały mu postawione. I czy słusznie. Posłuchaj » Kryzys w Egipcie. Czy to już koniec turystycznego raju? Posłuchaj najnowszego odcinka naszego podcastu, by dowiedzieć się, co sprawiło, że Egipt znalazł się na krawędzi bankructwa i co robi, by z niego wyjść. Czy niepokoje społeczne w tym regionie sprawią, że będzie to jeden z najmniej bezpiecznych kierunków wakacyjnych podróży w tym roku? Posłuchaj » Dlaczego banki inwestują w złoto? Czy warto za nimi podążać? Cena złota w ostatnim czasie sięga szczytów, a sam kruszec niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów. Czy warto inwestować w złoto? Ten odcinek pomoże Ci lepiej zrozumieć, jak postrzegana jest wartość złota w obecnych realiach gospodarczych. Posłuchaj » Czy frank szwajcarski utrzyma swój status bezpiecznej przystani? Frank szwajcarski od dawna cieszy się statusem bezpiecznej przystani, ale czy współczesne wyzwania i kryzysy bankowe nie zachwiały jego pozycją? Zastanawiamy się, czy frank wciąż zasługuje na zaufanie inwestorów. Posłuchaj »

Finanse

Jak płacili nasi przodkowie? Krótka historia pieniądza Chociaż mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, nie da się ukryć, że odgrywają w naszym życiu dużą rolę. Czytaj więcej » Czym zajmuje się Bank Światowy? Bank Światowy wbrew nazwie nie jest zwykłym bankiem, w którym można założyć konto... Czytaj więcej » Najsłynniejsze kryzysy finansowe świata Kryzys finansowy pojawia się co jakiś czas - jeden się kończy, a po jakimś czasie pojawia się kolejny. Czytaj więcej »
Sprawdź swoją wiedzę w naszym teście ekonomicznym.

Sprawdź swoją wiedzę w naszym teście ekonomicznym.

Oszczędzanie

3 kroki do łatwego oszczędzania Oszczędzanie nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie jeśli odpowiedzialnego zarządzania pieniędzmi nie nauczyliśmy się za młodu. Czytaj więcej » Budżet w czasach kryzysu Czy w niepewnych czasach (jak np. obecna pandemia) zarządzanie swoim budżetem ma w ogóle sens? Czytaj więcej » Poradnik codziennego oszczędzania [EBOOK] Oszczędzając można czerpać z życia pełnymi garściami, spełniać marzenia i być szczęśliwszym niż kiedykolwiek wcześniej Czytaj więcej » Jak wreszcie zapanować nad swoimi wydatkami, czyli o intention-behaviour gap Koniec lutego, czyli czas, gdy postanowienia noworoczne już dawno odeszły w zapomnienie, to dobry moment, by dowiedzieć się, jak wcielić w życie własne obietnice dotyczące rozsądnych wydatków. Czytaj więcej » Zero waste, czyli jak ratować planetę i oszczędzać pieniądze Zero waste to idea, w myśl której powinniśmy jak najmocniej ograniczać ilość odpadów. Poza tym, że taki styl życia pozytywnie wpływa na kondycję naszej planety, może też przynieść ulgę naszym finansom osobistym. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Jak bezpiecznie pracować zdalnie? Czas pandemii spowodował, że wiele firm przeszło w tryb pracy zdalnej. Wszystko wskazuje na to, że po tym niełatwym okresie możliwość takiej pracy pojawi się w dużo szerszym zakresie niż przed lockdownem. Czytaj więcej » Bezpieczeństwo w serwisach społecznościowych Serwisy społecznościowe są jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w sieci. Niestety, oprócz użytkowników, zaglądają tam także przestępcy szukający swoich przyszłych ofiar. Czytaj więcej » Socjotechniki działania cyberprzestępców Zwiększając swoją świadomość na temat możliwych ataków cyberprzestępców, niwelujemy potencjalne ryzyko ataku na nasze oszczędności czy dane osobowe. Są pewne sposoby, które oszuści w Internecie szczególnie sobie upodobali. Czytaj więcej » Co to jest phishing? W sieci nieustannie pojawiają się nowe sposoby na wyłudzenia danych i pieniędzy, które można określić wspólnym mianem phishingu. Czytaj więcej » Jak stworzyć bezpieczne hasło? Mocne hasło wciąż jest istotnym elementem obrony przed atakiem phishingowym. Czytaj więcej »
Pobierz e-book przygotowany przez naszych ekspertów “Czy bezpiecznie zarządzasz swoimi finansami w sieci?
Pobierz E-Book

Marketing

Jak pisać, by nie zmęczyć ani siebie, ani czytelnika? Wiesz, co chcesz napisać i bardzo chcesz to zrobić, ale od godziny wpatrujesz się w kursor migający na początku ... Czytaj więcej » Storytelling podczas rozmowy rekrutacyjnej Niektórzy porównują rozmowy rekrutacyjne do pierwszej randki. Rzeczywiście, mają ze sobą trochę wspólnego... Czytaj więcej » Projektowanie obsługi klienta Pamiętasz czasy, kiedy nie wszyscy jeszcze przenieśli handel do internetu? Konkurencja była mniejsza, komu to przeszkadzało, prawda? Czytaj więcej » Work life balance, czyli nie samą płacą żyje człowiek Koncepcja, by odnaleźć równowagę i balans między domem a pracą znajduje rzesze zwolenników nie tylko wśród pracowników, ale także dla pracodawców. Jak mówią badania naukowe - zadowolony pracownik przynosi firmie większe korzyści. Czytaj więcej » Jak podejmujemy decyzje zakupowe? Zanim zdecydowałeś się na zakup, Twój mózg wykonał kawał porządnej roboty, aby dokonać konkretnego wyboru. Czytaj więcej »

Wymiana walut

Czy zysk walutowy będzie opodatkowany? Odsprzedaż waluty po wyższym kursie, niż kurs zakupu z pewnością jest źródłem zysków. Krajowy fiskus zwraca uwagę również na takie korzyści walutowe, które osiągają podatnicy. Czytaj więcej » Co wpływa na wahania kursów walut? Czy tylko podaż i popyt warunkują wahania kursów? Czytaj więcej » Dlaczego firmom opłaca się korzystać z kantorów internetowych? Posiadanie firmy wiąże się z ciągłym stresem, a ciągle rosnące wydatki i koszty prowadzenia biznesu nie pozwalają spać spokojnie. Są jednak rozwiązania, ułatwiające życie biznesmenom. Czytaj więcej »
Newsletter walutowy

Otrzymuj codziennie komentarze walutowe na Twojego maila! Nasi eksperci analizują najważniejsze informacje ekonomiczne, polityczne, gospodarcze i ich możliwy wpływ na kursy walut.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER »
Chcesz podzielić się wiedzą lub masz pytanie do eksperta?
Napisz do nas i podziel się opinią lub zgłoś do projektu: marketing@internetowykantor.pl
Szybki kontakt
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują
w dni robocze (pn-pt)
w godzinach 08:00 - 20:00