pl

Komentarz walutowy z dnia 26.06.2012

InternetowyKantor.pl
InternetowyKantor.pl dealer walutowy InternetowyKantor.pl

Problemów w strefie euro ciąg dalszy. Przekłada się to na negatywne nastroje panujące wśród inwestorów na rynkach finansowych i odchodzenie od aktywów ryzykownych.

Taka sytuacja prawdopodobnie utrzyma się do czwartkowego szczytu Unii Europejskiej. Inwestorzy liczą, że podczas posiedzenia politycy osiągną konsensus w sprawie kryzysu zadłużeniowego i podejmą konkretne działania mające na celu przywrócenia stabilności w strefie euro.

Wczoraj o wsparcie finansowe dla hiszpańskich banków oficjalnie poprosił minister finansów Luis de Guindos. Prawdopodobnie będą to pożyczki udzielone na 15 lat, których oprocentowanie znajdzie się w przedziale 3-4%. Na obecną chwilę nie jest znana dokładna wartość pomocy finansowej, aczkolwiek już wiadomo, że w wyniku wystąpienia o wsparcie finansowe Agencja Moody’s obniżyła ratingi 28 hiszpańskich banków.

Co gorsza wczoraj, zgodnie z zapowiedziami, o pomoc finansową wystąpił również Cypr. Jest to już piąta gospodarka, która takiego wsparcia potrzebuje. Prognozuje się, iż do dokapitalizowania banków będzie wymagane niemal 6 mld EUR.

Kurs EUR/USD zanotował silne spadki już w zeszły czwartek. Po wybiciu dołem z kanału wzrostowego w piątek nie nastąpiła większa korekta i w najbliższym czasie możemy oczekiwać testowania poziomu 1.23.

W dniu dzisiejszym oczekujemy publikacji istotnych danych makroekonomicznych, które prawdopodobnie wpłyną na zachowania kursów, a mianowicie:

  • 10:00: Polska – Sprzedaż detaliczna, Stopa bezrobocia
  • 15:00: USA – Indeks cen domów
  • 16:00: USA – Indeks zaufania konsumentów Conference Board, Indeks Fed z Richmond

EUR/PLN

Kurs EUR/PLN od końca maja znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowym jednocześnie pozostając w średniookresowym trendzie wzrostowym. W ostatnich komentarzach pisaliśmy o wyjściu górą z formacji trójkąta. Niestety w tym przypadku wybicie okazało się fałszywe, a kurs EUR/PLN powrócił do średniookresowego kanału wzrostowego. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 4.23, kolejne to 50% zniesienie Fibonacciego (4.2139). Najbliższy opór to okolice 4.28, następny 38.2% zniesienie Fibonacciego (4.3051) i najsilniejszy – 4.32.

CHF/PLN

Podobnie jak w przypadku EUR/PLN tu również mamy w krótkim terminie trend spadkowy, a w długim wzrostowy. Po fałszywym wybiciu w górę z trójkąta kurs EUR/CHF powrócił do średniookresowego kanału wzrostowego. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 3.5250, kolejne na 3.4419. Najbliższy opór to okolice 3.54, kolejny – 3.6736, gdzie znajduje się jednocześnie zniesienie Fibonacciego (tu akurat 38,2%) i czerwcowe maksimum.

USD/PLN

Kurs USD/PLN znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowym i długookresowym trendzie wzrostowym. Po fałszywym wybiciu w górę z trójkąta kurs zaczyna poruszać się w trendzie horyzontalnym. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 3.35, kolejne – 3.3343 na 23,6% zniesieniu Fibonacciego. Najbliższy opór znajduje się w okolicach 3.55, gdzie znajdują się niedaleko od siebie maksima czerwca i 0% zniesienie Fibonacciego.

GBP/PLN

Kurs GBP/PLN zachowuje się podobnie do kursu EUR/PLN. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 5.26, kolejne – 5.2086 (23.6% zniesienie Fibonacciego), natomiast najbliższy opór to okolice 5.4733-5.50, gdzie znajdują się 0% zniesienie Fibonacciego i czerwcowe maksima.

Notowania FOREX

Kurs EUR/PLN: 4,4873
(aktualizacja: 0000-00-00 00:00)
zobacz szczegółowy wykres »
Sprawdź swoją wiedzę w naszym teście ekonomicznym.
Posłuchaj podcastu przygotowanego przez naszych specjalistów!
Szybki kontakt
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują
w dni robocze (pn-pt)
w godzinach 08:00 - 20:00