pl

Komentarz walutowy z dnia 31.08.2012

InternetowyKantor.pl
InternetowyKantor.pl dealer walutowy InternetowyKantor.pl

Gorsze nastroje przed rozpoczęciem konferencji w Jackson Hole. Wysoka zmienność na rynku walutowym.  

Dziś o 16.00 rozpoczyna się konferencja Bena Bernankego w Jackson Hole. Teoretycznie jest to wydarzenie, na które rynki czekają już od co najmniej dwóch tygodni.

O ile jeszcze dwa tygodnie temu, nadzieje na kolejne luzowanie ilościowe (QE3) gwałtownie zwiększało wartość ryzykownych aktywów (akcji i PLN) o tyle ostatnie informacje zwłaszcza beżowa księga schłodziła nastroje na rynku.

W tym kontekście wypowiedzi prezesa NBP Marka Belki na temat rewizji dotychczasowej polityki podnoszenia stóp procentowych, oraz zaskakująco słabe dane na temat polskiego PKB spowodowały szybkie osłabienie PLN względem głównych walut. Na słabsze dane o PKB natychmiast zareagowały banki inwestycyjne. Wczoraj J.P.Morgan a dzisiaj UBS obniżyły perspektywy rozwoju dla naszego kraju.

Dzisiejsza sesja będzie przebiegała pod znakiem dość dużej zmienności, choć sądzę, że rozstrzygnięcie nastąpi dopiero po wystąpieniu Bena Bernankego.

Z ważniejszych danych mamy dzisiaj o 15:45 indeks Chicago PMI.

Na chwilę obecną za euro musimy zapłacić 4.1944, dolar amerykański wyceniany jest na 3.3427, z kolei za franka szwajcarskiego płacimy 3.4876.

EUR/PLN

Kurs EUR/PLN wybił się z średniookresowego kanału spadkowego przebijając również 61.8% zniesienie Fibonacciego. Na chwilę obecną wsparcie stanowi linia górnego ograniczenia kanału spadkowego na poziomie 4.08, z kolei opór to przebita w połowie sierpnia oraz testowana dziś linia długookresowego trendu wzrostowego oraz 50% zniesienie Fibonacciego. Dzisiejsze posiedzenie w Jackson Hole w dużym stopniu może wpłynąć na kształtowanie się kursu. Wdrożenie QE3 może oznaczać powrót do kanału spadkowego, w przeciwnym razie kurs może ponownie przebić linię długookresowego trendu wzrostowego.

CHF/PLN

Podobnie jak na parze EUR/PLN kurs CHF/PLN także wybił się z kanału spadkowego. Górne ograniczenie kanału na poziomie 3,42 może stanowić nowe wsparcie, z kolei opór to linia długookresowego trendu wzrostowego oraz 50% zniesienie Fibonacciego. Tutaj również na dalszą wycenę złotego w stosunku do franka szwajcarskiego będzie miało wpływ dzisiejsze posiedzenie.

USD/PLN

Na parze USD/PLN utworzył się trend horyzontalny. Wczoraj kurs przebił linię średniookresowego trendu spadkowego oraz długookresowego trendu wzrostowego, która na chwilę obecną może stanowić silne wsparcie na poziomie 3.30. Opór to z kolei 23.6% zniesienie Fibonacciego, które w przypadku odsunięcia w czasie decyzji o wdrożeniu QE3 może spokojnie zostać przebite.

GBP/PLN

Na wykresie GBP/PLN również odnotowujemy przebicie linii oporu średniookresowego trendu spadkowego, przebicie 23.6% zniesienia Fibonacciego oraz linii długookresowego trendu wzrostowego. Na chwilę obecną wsparcie to okolice 5.25, opór z kolei to 0% zniesienie Fibonacciego na poziomie 5.4996.

Notowania FOREX

Kurs EUR/PLN: 4,4873
(aktualizacja: 0000-00-00 00:00)
zobacz szczegółowy wykres »
Sprawdź swoją wiedzę w naszym teście ekonomicznym.
Posłuchaj podcastu przygotowanego przez naszych specjalistów!
Szybki kontakt
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują
w dni robocze (pn-pt)
w godzinach 08:00 - 20:00