Komentarze walutowe

 • Nikt nie chce już dolara amerykańskiego - Analiza techniczna z dnia 27.07.2020

  Krzysztof Pawlak — dealer walutowy InternetowyKantor.pl

  Wyprzedaż amerykańskiej waluty sprzyja umocnieniu surowców oraz walut krajów rozwijających się. EUR/USD jest najwyżej od 22 miesięcy. Inwestorzy spychają ryzyka na boczny tor. Para USD/PLN znalazła się najniżej od ponad roku. Mocne euro i złoty mogą nie umknąć uwadze banków centralnych, odpowiednio EBC i NBP. Rynki czekają na nowe paliwo do wzrostów, którym może być zapowiedź nowego programu fiskalnego w USA. 

  Czytaj dalej »
 • Dolar już za 3,75 zł - Komentarz walutowy z dnia 27.07.2020

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy InternetowyKantor.pl

  Dawno nie było tak złej passy dolara. Z dnia na dzień traci coraz bardziej, a wielu analityków zastanawia się, gdzie jest kres tego ruchu. W niecały miesiąc dolar stracił ponad 5 centów względem euro.

  Czytaj dalej »
 • Dolar poniżej 3,80 zł - Komentarz walutowy z dnia 24.07.2020

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy InternetowyKantor.pl

  Kolejny słaby dzień dla amerykańskiej waluty spowodowany był danymi z rynku pracy. Rosnące bezrobocie obniża i tak niewielkie szanse na reelekcję prezydenta Donalda Trumpa. Inwestorzy patrzą podejrzliwie na rozwój sytuacji i wycofują się z dolara.

  Czytaj dalej »
 • Bezrobocie pod kontrolą - Komentarz walutowy z dnia 23.07.2020

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy InternetowyKantor.pl

  Poznaliśmy dzisiaj wysokość stopy bezrobocia. Wzrosła ona, ale mniej niż oczekiwano. Pomogło to złotemu po raz kolejny w tym tygodniu zyskać względem euro. Od poniedziałku europejska waluta potaniała już 7 groszy.

  Czytaj dalej »
 • Zawirowania na euro - Komentarz walutowy z dnia 22.07.2020

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy InternetowyKantor.pl

  Wczorajszy dzień przyniósł dwie ważne zmiany dla kursu euro z perspektywy Polski. Europejska waluta jest wyjątkowo słaba względem złotego i wyjątkowo silna względem dolara. To dlatego dolar spadł poniżej 3,85 zł.

  Czytaj dalej »

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu InternetowyKantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres biuro@internetowykantor.pl.