Komentarze walutowe

 • Europa wciąż w odwrocie - Komentarz walutowy z dnia 09.09.2020

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy InternetowyKantor.pl

  Dane makroekonomiczne z Unii Europejskiej nie napawają optymizmem. PKB spada w skali roku o niemal 15%, to jeszcze w zeszłym roku było nie do pomyślenia. Słabsze dane powodują też odwrót inwestorów od euro w stronę dolara.

  Czytaj dalej »
 • Dane z Europy zawodzą - Komentarz walutowy z dnia 08.09.2020

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy InternetowyKantor.pl

  Dobra passa danych z Europy się kończy. Z jednej strony oczekiwania analityków po dobrym przyjęciu ograniczeń pandemicznych są bardzo optymistyczne. Z drugiej strony Europa wcale nie radzi sobie tak dobrze.

  Czytaj dalej »
 • Dolar wraca do łask inwestorów i osłabia złotego - Analiza techniczna z dnia 07.09.2020

  Krzysztof Pawlak — dealer walutowy InternetowyKantor.pl

  Krajowa waluta słabnie, bo na razie zakończyła się zła passa amerykańskiego dolara. Poziom 1,20 na EUR/USD niezdobyty. Gospodarka USA wraca na normalne tory, podczas gdy Europa łapie lekką zadyszkę. PLN słabnie w relacji do euro, franka i dolara, a zyskuje do funta. Brytyjska waluta traci, a powodem początek kolejnej tury negocjacji z UE w sprawie warunków wyjścia ze Wspólnoty. Obie strony twardo stają po stronie swoich racji, więc trudno szukać pozytywnego rezultatu rozmów.

  Czytaj dalej »
 • Rynek pracy za oceanem - Komentarz walutowy z dnia 07.09.2020

  Maciej Przygórzewski — dealer walutowy InternetowyKantor.pl

  Piątkowe popołudnie upłynęło pod dyktando danych z amerykańskiego rynku pracy. Były to dane wyraźnie lepsze od oczekiwań inwestorów, co spowodowało spore zamieszanie na rynku walutowym.

  Czytaj dalej »
 • Otrzeźwienie, czy chwilowy zawrót głowy? - Komentarz walutowy z dnia 04.09.2020

  Adam Fuchs — analityk walutowy InternetowyKantor.pl

  W ostatnim czasie amerykańskie indeksy giełdowe ignorowały jakiekolwiek negatywne informacje o podłożu fundamentalnym. Obojętnie, czy chodziło o rozwój pandemii, czy też wciąż nieprzekonujący powrót na ścieżkę wzrostową globalnej gospodarki. W ten sposób, co chwilę na nowojorskim parkiecie widzieliśmy nowe rekordy. Jednak wczoraj nastąpił (przynajmniej chwilowy) zwrot akcji.

  Czytaj dalej »

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu InternetowyKantor.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres biuro@internetowykantor.pl.