Te pliki cookie są niezbędne dla prawidłowego działania strony. Umożliwiają nam m.in. zapamiętywanie
wyrażonych przez Ciebie zgód, wybranych ustawień, zawartości formularzy itp. Możesz zablokować techniczne
cookies w ustawieniach swojej przeglądarki, ale wówczas system może przestać działać lub nie działać
poprawnie.
Euro poniżej 4,18! – Komentarz walutowy z dnia 11.02.2025
Polski złoty znów pokazuje siłę. Część analityków oprócz standardowego zamrożenia stanowiska NBP wskazuje, że teraz mogła pomóc zapowiedź deregulacji. Ropa naftowa odbija, pomimo zapowiedzianych sankcji. Turcja pokazuje dobre dane.
Czytaj dalej »Rynki pracy za oceanem pokazały siłę – Komentarz walutowy z dnia 10.02.2025
W piątek zobaczyliśmy dobre dane zarówno z amerykańskiego, jak i z kanadyjskiego rynku pracy. W obydwu przypadkach pomimo oczekiwań analityków bezrobocie spadło. W tle trwa marsz cen złota w górę i padają kolejne rekordy wszechczasów.
Czytaj dalej »Kto rządzi rynkiem? – Analiza techniczna z dnia 7.02.2025
Jeszcze do niedawna na pytanie z tytułu odpowiedź byłaby prosta: dolar. Jednak w styczniu na scenę wszedł bohater, który swoim zachowaniem i słowami wprowadza większą wolatywność niż zazwyczaj. Przy Donaldzie Trumpie bledną fundamenty i technika, ale niektóre trendy pozostają mimo wszystko niewzruszone.
Czytaj dalej »Mocny złoty, słaba korona – Komentarz walutowy z dnia 07.02.2025
Polska waluta rośnie w siłę. Pytanie, po co nam mocny złoty, skoro zapłacimy za to gospodarczo? Zupełnie inną strategię prezentują zarówno Czechy, jak i Indie. Oba te państwa, mimo osłabiającej się waluty, wciąż redukują stopy procentowe i tym samym pogłębiają deprecjację. Polska z kolei utrzymuje je na niezmienionych poziomach, co dławi eksport.
Czytaj dalej »Brak nowych wizji Trumpa, RPP też bez zmian – Komentarz walutowy z dnia 06.02.2025
Po Meksyku, Kanadzie, Chinach, Strefie Gazy i Iranie, na razie brak nowych koncepcji prezydenta USA. Czwartkowy poranek można więc uznać za relatywnie spokojny, co pozwala spojrzeć w kierunku kalendarza makroekonomicznego. Nie brakuje w nim istotnych danych, w tym także tych ze Stanów Zjednoczonych. W tle RPP nie zmienia kosztu pieniądza, a złoto ustanawia nowy rekord cenowy.
Czytaj dalej »