Te pliki cookie są niezbędne dla prawidłowego działania strony. Umożliwiają nam m.in. zapamiętywanie
wyrażonych przez Ciebie zgód, wybranych ustawień, zawartości formularzy itp. Możesz zablokować techniczne
cookies w ustawieniach swojej przeglądarki, ale wówczas system może przestać działać lub nie działać
poprawnie.
Brak nowych wizji Trumpa, RPP też bez zmian – Komentarz walutowy z dnia 06.02.2025
Po Meksyku, Kanadzie, Chinach, Strefie Gazy i Iranie, na razie brak nowych koncepcji prezydenta USA. Czwartkowy poranek można więc uznać za relatywnie spokojny, co pozwala spojrzeć w kierunku kalendarza makroekonomicznego. Nie brakuje w nim istotnych danych, w tym także tych ze Stanów Zjednoczonych. W tle RPP nie zmienia kosztu pieniądza, a złoto ustanawia nowy rekord cenowy.
Czytaj dalej »Od Trumpa do Trumpa – Komentarz walutowy z dnia 05.02.2025
Nowy prezydent USA kontynuuje koncept przemiany globalnej gospodarki w kino akcji z ciągłymi fajerwerkami, zwrotami akcji i kiepsko trzymającą się kupy fabułą. W natłoku „trumpowych” czynników łatwo zapomnieć o lokalnych wydarzeniach, a przecież dzisiaj mamy posiedzenie RPP. Dodatkowo środa przynosi sporo odczytów makroekonomicznych.
Czytaj dalej »Sankcje Shrödingera? – Komentarz walutowy z dnia 04.02.2025
Z decyzjami w USA jest momentami tak, jak z kalejdoskopem. Aż strach mrugać, bo już się mogą zmienić. Tak właśnie było z sankcjami na Meksyk i Kanadę. Jeszcze wczoraj rano miały wejść w życie od dzisiaj, gdy nagle okazało się, że jednak od marca. W tle dobre nastroje na rynkach i zamieszanie na kryptowalutach oraz złocie.
Czytaj dalej »Koniec żartów z dolarem – Komentarz walutowy z dnia 03.02.2025
Donald Trump przechodzi do realizacji gróźb. Nieważne jak nieracjonalne są powody sankcji, rozpoczęły się wojny handlowe. Skończyły się również żarty inwestorów, że nowy prezydent zamiast, umacniać dolara, jednak go osłabia. Dane z Europy tylko potęgują ten ruch.
Czytaj dalej »Gra w Trumpa – Analiza techniczna z dnia 31.01.2025
Ostatni tydzień stycznia zdecydowanie należał do dolara. Nie jest to jednak raczej zasługa technicznych aspektów wykresów, a bardziej Trumpa. Złoty mimo dobrej passy „zielonego” radzi sobie całkiem nieźle. Ropa wreszcie zaczęła tanieć.
Czytaj dalej »