Światowy Dzień Oszczędzania, czyli jak oszczędzać na wymianie walut - raport walutowy

31.10.2017

31 października przypada Światowy Dnia Oszczędzania. Z tej okazji eksperci Internetowykantor.pl przygotowali raport pt. "Oszczędzanie na e-walucie. Jak kantory internetowe dbają o kieszeń Polaka".

Jak pokazują badania Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Polacy nie lubią oszczędzać. Według tych statystyk, jesteśmy najmniej oszczędzającym narodem w Europie Środkowo-Wschodniej. W raporcie, który przygotowaliśmy na Światowy Dzień Oszczędzania, udowodniliśmy, że ta tendencja zmienia się i coraz częściej szukamy okazji do oszczedności. 

Dlaczego warto oszczędzać z Internetowykantor.pl? Bo takie oszczędzanie przynosi realne korzyści. Według naszych statystyk, tylko w 2016 roku średnio Klient Internetowykantor.pl zaoszczedził aż 1908 złotych. Przez prawie osiem lat działania naszego e-kantoru, użytkownicy zaoszczędzili 680 milionów złotych. Za tę kwotę można by m.in. opłacić transfer Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium, a za pozostałą kwotę kupić aż trzy kluby polskiej Ekstaraklasy - Legię Warszawa, Lecha Poznań i Górnika Zabrze.

Jednym ze sposobów na odkładanie pieniędzy jest wymiana waluty w momencie, gdy kurs jest dla nas bardzo korzystny. W raporcie "Oszczędzanie na e-walucie. Jak kantory internetowe dbają o kieszeń Polaka" nasz eskpert walutowy, Krzysztof Pawlak, przytacza pojęcie poduszki finansowej, czyli zabezpieczenia finansowego na przyszłość. Taką poduszkę możemy przygotować, wymieniając walutę na przyszłe cele, wtedy, gdy kurs jest bardzo atrakcyjny. 

Tworząc raport, przeanalizowaliśmy zmiany na najpopularniejszych walutach w ostatnim roku, pokazując dominujące tendencje wśród klientów kantorów on-line. Na podstawie tych statystyk, oceniliśmy zmiany na rynkach walut. W tym raporcie chcemy przybliżyć te najciekawsze trendy dotyczące wymiany walut w Internecie, na podstawie danych Internetowykantor.pl i własnych obserwacji. Raport przybliży zasady badania tendencji na rynkach walut, wskaże zalety wymiany walut on-line m.in. dla turystów i osób spłacających kredyty hipoteczne w obcej walucie, a także wskaże prognozowane trendy na rynkach walut.

Więcej statystyk, informacji, komentarzy i pgornoz na temat wymiany walut w Internecie i oszczedności, jakie daje e-waluta, można znaleźć w raporcie "Oszczędzanie na e-walucie. Jak kantory internetowe dbają o kieszeń Polaka", który jest dostępny pod tym linkiem.

Autor: Internetowykantor.pl
Kategoria: Wiedza