Wiedza - Blog InternetowyKantor.pl

 • Najstarsze waluty świata, którymi płacimy do dzisiaj

  25.08.2021Marta Przewoźna

  Kiedy w niektórych krajach funkcjonował barter i kruszce jako środki płatnicze, w innych zaczęły się pojawiać systemy pieniężne z prawdziwego zdarzenia. Pierwsze pojawiły się już w XII wieku i niektóre z nich funkcjonują do teraz. W artykule przestawiamy historię walut, które przetrwały stulecia.

  Więcej »

 • Czym jest święto waluty?

  12.08.2021InternetowyKantor.pl

  Nie chodzi o urodziny, ani imieniny ;). Z jego powodu transakcje w walutach obcych mogą być zaksięgowane w późniejszym czasie. Czym jest święto waluty? Kiedy jest święto najpopularniejszych walut?

  Więcej »

 • 9 sposobów na tańsze rachunki za wodę

  03.08.2021InternetowyKantor.pl

  Opłaty za wodę i ścieki są jednym ze stałych kosztów ponoszonych, w każdym gospodarstwie domowym. Polska czteroosobowa rodzina zużywa średnio 10 m3 wody miesięcznie (w tym 4 m3 ciepłej wody). Dla mieszkańców bloku rachunki za wodę i kanalizację są wliczone w wysokość czynszu. Jeśli rodzina mieszka w domu, to oprócz opłat za wodę trzeba doliczyć koszt kanalizacji lub wywozu szamba.

  Więcej »

 • Poradnik: podróż autem po Europie cz. 2

  23.07.2021Marta Przewoźna

  Przed wyruszeniem w drogę sprawdzamy stan techniczny samochodu, ale także zapoznajemy się z przepisami drogowymi obowiązującymi w poszczególnych krajach. Nie odbiegają one znacznie od tych polskich, jednak lepiej mieć świadomość, że nieznajomość prawa szkodzi, a mandaty w obcej walucie mogą zaboleć nasz portfel. W drugiej części cyklu opisujemy przepisy drogowe w: Austrii, Włoszech, Chorwacji, Słowenii, Szwajcarii, Francji oraz Słowenii.

  Więcej »

 • Poradnik: podróż autem po Europie cz. 1

  16.07.2021Marta Przewoźna

  Tegoroczne wakacje to czas, gdy wielu podróżujących chętniej wybiera samochód, jako środek transportu na urlop. Dla niektórych jest to kwestia komfortu i chęci uniknięcia tłumów w np. samolocie lub na lotnisku. Każdy, kto planuje jechać na urlop za granicę z pewnością znajdzie w poniższym artykule garść przydatnych porad, w jaki sposób przygotować się i co trzeba wiedzieć przed podróżą autem przez Europę. W pierwszej części opisujemy: Niemcy, Czechy, Litwę, Danię, Norwegię oraz Szwecję.

  Więcej »

Strona 1 z 25 Następna »