Wiedza - Blog Internetowykantor.pl

 • Kilka słów o PSD2

  12.06.2019Internetowykantor.pl

  Od dobrych kilku lat rozwój technologiczny w świecie finansów przynosi coraz to nowsze rozwiązania i możliwości. Szeroko pojęty świat finansów to już nie tylko banki. Dołączają do nich kolejne podmioty, dzięki którym usługi dla klientów stają się tańsze i wygodniejsze.

  Więcej »

 • Dobry czas na wymianę walut w Internecie - jak go wybrać?

  04.04.2019Internetowykantor.pl

  Jeszcze do niedawna wymiana walut nie była taka prosta. Należało się bowiem udać do kantoru stacjonarnego lub oddziału banku, w którym to można było kupić bądź sprzedać walutę. Często koszty takiego przewalutowania nie należały do najmniejszych. Dziś, w dobie kantorów internetowych wymiana środków jest znacznie szybsza, prostsza a przede wszystkim tańsza.

  Więcej »

 • Eksport a kursy walut - wzajemna zależność

  26.03.2019Internetowykantor.pl

  Kurs walut jest bez wątpienia jednym z najważniejszych czynników wpływających na dynamikę i strukturę obrotów handlowych. Oczywiście nie można zapominać, że na eksport czy import wpływają również instrumenty polityki handlowej czyli choćby tak bardzo znane ostatnio cła a także koniunktura krajowa. Zależność między eksportem a kursami walut jest obustronna czyli? Siła waluty krajowej wpływa na to jak się kształtuje wywóz towarów z kraju ale i z drugiej strony zmiana salda w wymianie handlowej oddziałuje na kurs.

  Więcej »

 • Co wpływa na wahania kursów walut?

  20.02.2019Internetowykantor.pl

  Dokonując wymiany walut możemy zacząć zastanawiać się dlaczego podczas jednego zakupu np. euro raz zapłacimy więcej, a raz mniej za jedną jednostkę. Wynika to przede wszystkim z wahań występujących na rynkach, a te z kolei spowodowane są aktualnym popytem na daną walutę.

  Więcej »

 • Kurs funta a zarobki Polaków na Wyspach

  06.02.2019Internetowykantor.pl

  Szacunki mówią, że na koniec 2017 roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion Polaków. Obywatele naszego kraju stanowią największą mniejszość narodową w UK. Przed wejściem Polski do Unii mieszkało tam zaledwie 70 tysięcy rodaków. Większość pojechała tam zarobkowo, a więc kształtowanie się kursu funta jest dla nich sprawą priorytetową.

  Więcej »

Strona 1 z 14 Następna »