Wiedza - Blog Internetowykantor.pl

 • Przelewy międzynarodowe w euro - co trzeba wiedzieć?

  29.05.2018Internetowykantor.pl

  Wprowadzenie wspólnej waluty w niektórych państwach Unii Europejskiej znacznie ułatwiły nie tylko dokonywanie transakcji pomiędzy przedsiębiorcami, ale także podróżowanie po Europie. Teraz aby rozliczyć większość płatności możemy to zrobić jedną wspólną walutą - euro. Wprowadzenie jednego środka płatniczego zdeterminowało powstanie Jednolitego Obszaru Płatności Euro (SEPA).

  Więcej »

 • Trudne czasy dla złotego

  10.05.2018Internetowykantor.pl

  Jeszcze nie tak dawno zaczęliśmy przyzwyczajać się do euro po 4,15 zł, a frank ku uciesze kredytobiorców schodził do poziomu 3,50 zł. Co takiego dzieje się na rynku, że w ciągu 3 tygodni złoty stracił kilkanaście groszy na wartości?

  Więcej »

 • Przedsiębiorco, nie trać na wymianie! Skorzystaj z e-kantoru

  09.05.2018Internetowykantor.pl

  Prowadzenie jakiejkolwiek działalności ma swoje wady i zalety. Pewnie jednym z większych plusów posiadania własnego biznesu jest niezależność i możliwość samemu decydowania o przyszłych losach firmy. Z drugiej jednak strony pojawiają się też te gorsze aspekty bycia szefem. Niejednemu właścicielowi firmy to ciągle rosnące koszty prowadzenia działalności spędzają sen z powiek.

  Więcej »

 • Euro czy dolary? Co lepiej zabrać ze sobą w egzotyczną podróż

  24.04.2018Internetowykantor.pl

  Egzotyczne kierunki coraz częściej kuszą Polaków, szukających niebanalnych sposobów na spędzenie wakacji. Coraz częściej zamiast Mielna, Chorwacji czy Egiptu, nasi rodacy szukają odpoczynku gdzieś za oceanem. Trend szybko podłapały biura turystyczne, które prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych kierunków wyjazdu. Przed wyjazdem warto zadać sobie pytanie, jaka jest waluta na Dominikanie, czym się płaci w Tajlandii albo skąd wziąć dolara namibijskiego?

  Więcej »

 • Kiedy jest dobry moment na zakup franków?

  20.04.2018Internetowykantor.pl

  Przepowiadanie kursów walutowych to jak wróżenie z fusów. Trudno więc oszacować czy akurat w tym momencie frank szwajcarski jest tani, czy może będzie jeszcze tańszy. Bez wątpienia jednak wiele wskazuje na to, że weszliśmy w erę deprecjacji waluty Szwajcarów. Co więcej wiele ostatnio wskazuje na to, że frank szwajcarski jest pomijany jako bezpieczna przystań środków. Pytanie czy to nadmierny optymizm inwestorów, czy jednak trwała zmiana nastawienia. Sytuacja na świecie jest na tyle napięta, że szybko przekonamy się co jest bliższe prawdy.

  Więcej »

Strona 1 z 11 Następna »