Wiedza - Blog InternetowyKantor.pl

Czy w Norwegii wkrótce wycofają gotówkę?

25.09.2023 Marta Przewozna Marta Przewozna

Wśród malowniczych fiordów i zielonych dolin Norwegii, rewolucja cichutko, ale zdecydowanie, przemienia codzienność jej mieszkańców. Norwegia, kraj znany nie tylko ze swojej spektakularnej przyrody, ale także jako prekursor nowoczesnych rozwiązań płatniczych, przeżywa obecnie dynamiczną transformację w sferze korzystania z gotówki. Pojawiają się również głosy o zakazie obrotu gotówkowego NOK, czy są one prawdziwe?

Wiecej »

Co to jest stagflacja? Czyli o realnych problemach Polski

12.09.2023 Krzysztof Adamczak Krzysztof Adamczak 

W ostatnim czasie rzeczywistość ekonomiczna nas nie rozpieszcza. Kolejne kryzysy uderzają z zaskakującą częstotliwością. I jeśli ktoś myślał, że najgorsze już za nami, to całkiem prawdopodobne, że mocno się rozczaruje. Na horyzoncie oto pojawia się zjawisko, które jest czarnym snem wszystkich ekonomistów. Spirala, z której wyjątkowo trudno się wyrwać. Stagflacja.

Wiecej »

Samodoskonalenie i rozwój kompetencji w obszarze finansów, czyli inspirująca lekcja z życia pszczół

04.09.2023 InternetowyKantor.pl InternetowyKantor.pl 

Podobnie jak pszczoły, które muszą adaptować się do zmieniających się warunków i uczyć się nowych umiejętności, tak też w naszym szybko zmieniającym się świecie dążenie do samodoskonalenia i rozwoju kompetencji stało się ważniejsze niż kiedykolwiek, również w sferze finansów. W tym artykule przyjrzymy się temu, dlaczego samodoskonalenie i rozwój kompetencji są ważne, jakie korzyści przynoszą oraz jakie inspirujące lekcje możemy czerpać z życia pszczół, aby lepiej zarządzać finansami.

Wiecej »

Euro czy lewy – czym płacić w Bułgarii?

13.07.2023 Dawid Górny Dawid Górny

Bułgaria jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez polskich turystów w czasie letnich wakacji. Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski to miejscowości usytuowane na wybrzeżu Morza Czarnego i to one najczęściej znajdują się w ofertach biur turystycznych. Bułgaria to nie tylko piaszczyste plaże, ale także mało popularne – jednak nie mniej piękne – góry czy urokliwe miasta np. Sofia, będąca stolicą kraju. Oficjalną walutą jest tam lew bułgarski (BGN), jednak płatności dokonamy również w euro oraz w amerykańskim dolarze. W tym artykule zastanowimy się czym płacić w Bułgarii.

Wiecej »

Siła nabywcza pieniądza

21.06.2023 Adam Fuchs Adam Fuchs

W czasach rekordowej od dziesięcioleci inflacji często możemy usłyszeć od ekonomistów, że w szybkim tempie spada siła nabywcza złotego. Czym w takim razie  jest siła nabywcza pieniądza, z czego wynika i jak wpływa ona na gospodarkę oraz nasze codzienne życie?

Wiecej »
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują 
w dni robocze (pn-pt) 
w godzinach 08:00 - 20:00