Wiedza - Blog InternetowyKantor.pl

Skan dowodu w banku i instytucjach finansowych. Czy to jest zgodne z prawem?

06.02.2023 InternetowyKantor.pl InternetowyKantor.pl 

Dane z dowodu osobistego to te informacje, o bezpieczeństwo których powinniśmy dbać szczególnie uważnie. Dlaczego? Bo mogą zostać wykorzystane w bezprawny i niewłaściwy sposób, przysparzając nam tym wielu kłopotów. W kontekście oszustw i licznych wyłudzeń, coraz częściej zastanawiamy się nad przekazaniem naszych danych osobowych różnym instytucjom. Czy skan dowodu w banku lub jego kserokopia podczas wynajmu auta czy rezerwacji w hotelu są zgodne z prawem?

Wiecej »

Gdzie na narty w Polsce? Przewodnik po polskich stokach narciarskich

12.01.2023 InternetowyKantor.pl InternetowyKantor.pl 

Narty to najpopularniejszy zimowy sport. Coraz lepsza infrastruktura, baza turystyczna i noclegowa oraz korzystne ceny sprawiają, że ferie coraz chętniej spędzamy na polskich stokach. Gdzie wybrać się na narty w Polsce, by w pełni cieszyć się szusowaniem? Jakie są polecane ośrodki dla początkujących? Gdzie wybrać się na narty w Polsce z dziećmi?

Wiecej »

Nowa nadzieja czy nowy kryzys? Prognozy na 2023

10.01.2023 Adam Fuchs Adam Fuchs

Ostatnie lata nas nie rozpieszczały. Prawie każdy i na wielu poziomach został dotknięty kryzysami, które przetoczyły się po naszym globie. Według licznych analiz nadchodzące miesiące także mają stać pod kryzysowym pręgierzem. Chociaż potencjalnie istotnych zmiennych jest naprawdę dużo, to tym razem pochylimy się nad kilkoma czynnikami, które przynajmniej w tej chwili wydają się kluczowe dla rynków i gospodarek.

Wiecej »

Wojna, banki centralne i polityka. Podsumowanie roku 2022 na rynkach 

03.01.2023 Krzysztof Pawlak Krzysztof Pawlak

Wydawać by się mogło, że wcześniejsze lata były na tyle trudne, że już gorzej być nie może. A tu niemiła niespodzianka, bo rok 2022 zdecydowanie negatywnie zapisze się na kartach historii. Poturbowane przez pandemię gospodarki musiały zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem – inflacją, która wezwała w trybie pilnym do tablicy banki centralne. Jednak punktem kulminacyjnym, który zmienił całe otoczenie rynkowe, był wybuch wojny na Ukrainie i bezprecedensowy atak agresora rosyjskiego. Przy tych mocnych czynnikach nie można zapominać o parytecie na głównej parze walutowej świata, ale i kompromitacji w polityce na Wyspach Brytyjskich. XI Jinping z trzecią kadencją. 

Wiecej »

Chorwacja zmienia walutę na euro, co warto wiedzieć?

21.12.2022 InternetowyKantor.pl InternetowyKantor.pl 

Chorwacja jako dwudziesty kraj od 1 stycznia 2023 roku wchodzi do strefy euro. W ciągu najbliższych 12 miesięcy będzie obowiązywał okres przejściowy, jednak to i tak oznacza duże zmiany dla mieszkańców oraz turystów. Rada Unii Europejskiej zadecydowała, że kurs wymiany będzie wynosić 7,53450 kuny chorwackiej za jedno euro. Co jeszcze warto wiedzieć o przyjęciu nowej waluty w Chorwacji?

Wiecej »
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują 
w dni robocze (pn-pt) 
w godzinach 08:00 - 20:00