Wiedza - Blog Internetowykantor.pl

 • Jak kantory internetowe dbają o bezpieczeństwo

  30.08.2018Internetowykantor.pl

  Kantory internetowe mają wszystkie cechy, które lubimy, a więc prostotę działania, szybkość i przede wszystkim pozwalają oszczędzić pieniądze. Na tych serwisach można wymienić walutę nawet kilkanaście procent taniej niż w bankach czy tradycyjnych kantorach. To jednak nadal mało, by skorzystać z bogatej oferty kantorów. Kluczową kwestia dla każdego klienta jest bowiem bezpieczeństwo. Chcemy być pewni, czy powierzone środki, niejednokrotnie stanowiące oszczędności naszego życia, są w dobrych rękach i wrócą do nas pod postacią wymienionej waluty. Na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając kantor internetowy?

  Więcej »

 • Zarabiamy o 350 zł więcej, niż rok temu. Czy rzeczywiście?

  23.07.2018Internetowykantor.pl

  Główny Urząd Statystyczny poinformował, że miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw, wzrosło w ciągu roku o 7,5%. Wynosi 4848 zł, czyli 3444 netto. To realnie prawie 350 zł podwyżki na umowie i 220 zł “na rękę” w ciągu roku. Co ten parametr jednak oznacza realnie? O ile więcej zarabiają Polacy co roku? Czy naprawdę jesteśmy w ogonie Europy? Czy sytuacja się pogarsza czy poprawia?

  Więcej »

 • Teatr jednego aktora

  12.07.2018Internetowykantor.pl

  Od dawna na scenie politycznej nie było jednostki, która miałaby tak wielki wpływ na rynki finansowe. Nawet najważniejsi szefowie najważniejszych banków centralnych nie kręcili rynkiem w takim stopniu jak Donald Trump. Człowiek, który samym pojawieniem się na scenie politycznej wywołał tsunami. Prezydent, którego największym orężem jest twitter. Przywódca supermocarstwa, którego najłatwiej określić mianem “kontrowersyjny”. Parafrazując stare powiedzenie: Donald kichnie, rynki mają grypę.

  Więcej »

 • Czy warto dalej brać kredyty w walucie obcej?

  29.06.2018Internetowykantor.pl

  Przełom marca i kwietnia został zdominowany przez temat taniejącego franka. W pewnym momencie szwajcarska waluta była wyceniana na 3,46 zł, czyli mniej niż w styczniu 2015 roku. Po okresie, gdy kredyty walutowe były tematem tabu, znów pojawiły się nieśmiałe próby odświeżenia tej opcji finansowania.

  Więcej »

 • Mundial a rynek walutowy. Czy mistrzostwa świata mają wpływ na kursy?

  28.06.2018Internetowykantor.pl

  Ostatnimi czasy pojawia się w mediach wiele artykułów, w których autorzy starają się udowodnić wpływ wielkich imprez sportowych na gospodarkę. W tym kontekście przeważnie analizowane są mistrzostwa piłkarskie, zarówno świata, jak i Europy, oraz igrzyska olimpijskie. Wielu komentatorów stara się znaleźć pewne prawidłowości statystyczne na poparcie swoich tez. W tym kontekście warto zastanowić się, jaki wpływ duże imprezy sportowe, takie jak piłkarski mundial, mają na kursy walut.

  Więcej »

Strona 1 z 12 Następna »