Wiedza - Blog Internetowykantor.pl

 • Poradnik Codziennego Oszczędzania - Internetowykantor.pl i Oszczędnicka uczą jak kontrolować wydatki

  30.10.2018Internetowykantor.pl

  Każdego dnia wydajemy pieniądze na żywność, transport, ubrania. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, że nieprzemyślane zakupy mogą wprowadzić nas w finansowe kłopoty. A przecież planując wydatki, możemy nauczyć się nie tylko racjonalnie wydawać pieniądze, a nawet oszczędzić je na przyszłość. Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania, który przypada ostatniego dnia października, eksperci Internetowykantor.pl wraz z autorką bloga Oszczędnicka.pl przygotowali spis przydatnych porad, jak nauczyć się oszczędzać w naszym codziennym życiu.

  Więcej »

 • Podróż służbowa za granicę? Przygotuj się do niej finansowo

  25.10.2018Internetowykantor.pl

  Otwarcie granic, rozwój a ogólniej rzecz biorąc szeroko pojęta globalizacja wpłynęły na rozwój biznesu. Coraz częściej zauważyć możemy wychodzenie danego biznesu poza granice swojego kraju. Czy to w poszukiwaniu nowych rozwiązań, które można by było zastosować na rodzimym rynku, czy też po prostu ekspansji przedsiębiorstwa na nowe rynki. Praktycznie każde istotniejsze z punktu widzenia biznesu działania poza granicami kraju wymagają wysłania pracownika.

  Więcej »

 • Jak kantory internetowe dbają o bezpieczeństwo

  30.08.2018Internetowykantor.pl

  Kantory internetowe mają wszystkie cechy, które lubimy, a więc prostotę działania, szybkość i przede wszystkim pozwalają oszczędzić pieniądze. Na tych serwisach można wymienić walutę nawet kilkanaście procent taniej niż w bankach czy tradycyjnych kantorach. To jednak nadal mało, by skorzystać z bogatej oferty kantorów. Kluczową kwestia dla każdego klienta jest bowiem bezpieczeństwo. Chcemy być pewni, czy powierzone środki, niejednokrotnie stanowiące oszczędności naszego życia, są w dobrych rękach i wrócą do nas pod postacią wymienionej waluty. Na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając kantor internetowy?

  Więcej »

 • Zarabiamy o 350 zł więcej, niż rok temu. Czy rzeczywiście?

  23.07.2018Internetowykantor.pl

  Główny Urząd Statystyczny poinformował, że miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw, wzrosło w ciągu roku o 7,5%. Wynosi 4848 zł, czyli 3444 netto. To realnie prawie 350 zł podwyżki na umowie i 220 zł “na rękę” w ciągu roku. Co ten parametr jednak oznacza realnie? O ile więcej zarabiają Polacy co roku? Czy naprawdę jesteśmy w ogonie Europy? Czy sytuacja się pogarsza czy poprawia?

  Więcej »

 • Teatr jednego aktora

  12.07.2018Internetowykantor.pl

  Od dawna na scenie politycznej nie było jednostki, która miałaby tak wielki wpływ na rynki finansowe. Nawet najważniejsi szefowie najważniejszych banków centralnych nie kręcili rynkiem w takim stopniu jak Donald Trump. Człowiek, który samym pojawieniem się na scenie politycznej wywołał tsunami. Prezydent, którego największym orężem jest twitter. Przywódca supermocarstwa, którego najłatwiej określić mianem “kontrowersyjny”. Parafrazując stare powiedzenie: Donald kichnie, rynki mają grypę.

  Więcej »

Strona 1 z 13 Następna »