pl

Wiedza - Blog InternetowyKantor.pl

Waluty surowcowe – na jakie waluty wpływ mają surowce?

05.02.2024 Adam Fuchs Adam Fuchs

W trakcie poszukiwania informacji o rynku walutowym możemy trafić na określenie „waluty surowcowe” (commodity currencies). Odnosi się ono do dewiz reagujących w znaczący sposób na zmianę cen surowców. Powiązanie wynika z silnego oparcia gospodarek tych krajów na eksporcie kopalin lub innych produktów pochodzących z wydobycia. Główne waluty tej kategorii to: dolar australijski (AUD), dolar nowozelandzki (NZD), dolar kanadyjski (CAD) i korona norweska (NOK).

Wiecej »

Prognozy na 2024 rok. Co może wydarzyć się na rynkach? Jaki będzie kurs euro?

08.01.2024 InternetowyKantor.pl InternetowyKantor.pl 

W ostatnich latach towarzyszyły nam liczne kryzysy, rosnąca inflacja i konflikty zbrojne, w otoczeniu których zmiany na rynkach były dynamiczne i trudne do przewidzenia. Wchodząc więc w 2024 rok z niecierpliwością wyczekujemy odrobiny stabilizacji. Czy tak będzie? Jakie kolejne wydarzenia gospodarcze, finansowe i polityczne ukształtują rynki i będą miały istotny wpływ na kursy walut? O prognozy na 2024 rok zapytaliśmy naszych ekspertów walutowych.

Wiecej »

Gołębie vs Jastrzębie, czyli kto stoi za polityką monetarną

22.11.2023 Krzysztof Adamczak Krzysztof Adamczak 

Polityka monetarna w ostatnim czasie szturmem wdarła się na medialne salony. Poprzez kryzys inflacyjny znowu ma realny wpływ na nasze życie. W ostatnim artykule przybliżyliśmy główne jej założenia, definicje. Teraz zajmiemy się ludźmi, którzy za nią odpowiadają, w skali globalnej, jak i lokalnej.

Wiecej »

Polityka pieniężna – czym jest i jaki ma wpływ na nasze życie?

23.10.2023 Krzysztof Adamczak Krzysztof Adamczak 

Polityka pieniężna już od dawna nie była tak istotnym elementem codziennego życia Polaków. Do tej pory przez długi okres była gdzieś w cieniu i tak właśnie z nią jest, staje się medialna dopiero w momencie, kiedy zawodzi. W świecie ekonomii jednak od wielu dekad jest jednym z najgorętszych tematów, który budzi ożywione dyskusje, gorące spory i chyba jak żaden inny temat, antagonizuje stronnictwa.

Wiecej »

Czy w Norwegii wkrótce wycofają gotówkę?

25.09.2023 Marta Przewozna Marta Przewozna

Wśród malowniczych fiordów i zielonych dolin Norwegii, rewolucja cichutko, ale zdecydowanie, przemienia codzienność jej mieszkańców. Norwegia, kraj znany nie tylko ze swojej spektakularnej przyrody, ale także jako prekursor nowoczesnych rozwiązań płatniczych, przeżywa obecnie dynamiczną transformację w sferze korzystania z gotówki. Pojawiają się również głosy o zakazie obrotu gotówkowego NOK, czy są one prawdziwe?

Wiecej »
Szybki kontakt
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują
w dni robocze (pn-pt)
w godzinach 08:00 - 20:00