Wiedza - Blog Internetowykantor.pl

 • Skąd się biorą kursy walut - kurs średni a NBP

  01.08.2019Internetowykantor.pl

  Bez wątpienia temat kursów walut nie jest obcy dla wielu Polaków. Szczególnie uwagę śledzeniu poziomów par walutowych, poświęcają kredytobiorcy frankowi, ale też importerzy i eksporterzy, których w czasach globalizacji jest znacznie więcej niż kiedyś. Nie można też zapominać o rodakach wyjeżdżających za granicę do pracy, czy na wakacje.

  Więcej »

 • Co zrobić, by wymienić walutę po kursie średnim w Internetowykantor.pl

  26.07.2019Internetowykantor.pl

  Dzięki punktom z Programu Punktowego można wymieniać waluty po kursie średnim rynkowym, czyli najlepszym, jaki możemy zaoferować.

  Więcej »

 • Kilka słów o PSD2

  12.06.2019Internetowykantor.pl

  Od dobrych kilku lat rozwój technologiczny w świecie finansów przynosi coraz to nowsze rozwiązania i możliwości. Szeroko pojęty świat finansów to już nie tylko banki. Dołączają do nich kolejne podmioty, dzięki którym usługi dla klientów stają się tańsze i wygodniejsze.

  Więcej »

 • Dobry czas na wymianę walut w Internecie - jak go wybrać?

  04.04.2019Internetowykantor.pl

  Jeszcze do niedawna wymiana walut nie była taka prosta. Należało się bowiem udać do kantoru stacjonarnego lub oddziału banku, w którym to można było kupić bądź sprzedać walutę. Często koszty takiego przewalutowania nie należały do najmniejszych. Dziś, w dobie kantorów internetowych wymiana środków jest znacznie szybsza, prostsza a przede wszystkim tańsza.

  Więcej »

 • Eksport a kursy walut - wzajemna zależność

  26.03.2019Internetowykantor.pl

  Kurs walut jest bez wątpienia jednym z najważniejszych czynników wpływających na dynamikę i strukturę obrotów handlowych. Oczywiście nie można zapominać, że na eksport czy import wpływają również instrumenty polityki handlowej czyli choćby tak bardzo znane ostatnio cła a także koniunktura krajowa. Zależność między eksportem a kursami walut jest obustronna czyli? Siła waluty krajowej wpływa na to jak się kształtuje wywóz towarów z kraju ale i z drugiej strony zmiana salda w wymianie handlowej oddziałuje na kurs.

  Więcej »

Strona 1 z 14 Następna »