pl

Natychmiastowy przelew SEPA Instant w InternetowyKantor.pl

10.07.2023

Wymiana walut w serwisie InternetowyKantor.pl jest prosta w obsłudze, bezpieczna i konkurencyjna cenowo. Najczęściej wymienianą walutą w serwisie jest euro, a cała transakcja przewalutowania trwa zwykle kilkanaście minut przy wskazaniu odpowiednich rachunków bankowych. Teraz możesz tę transakcję jeszcze przyspieszyć, korzystając z SEPA Instant. Jak działa natychmiastowy przelew? Jak zlecić wpłaty lub wypłaty w EUR, które zostaną zaksięgowane błyskawicznie?

Co to jest SEPA Instant?

Błyskawiczne przelewy SEPA Instant są możliwe dzięki unijnej inicjatywie Single Euro Payments Area (SEPA). Wprowadzenie Jednolitego Obszaru Płatności miało na celu usprawnienie płatności między krajami w Europie. Dzięki SEPA wewnętrzne przelewy w euro są realizowane w identyczny sposób, niezależnie od kraju, w którym znajduje się bank. Do systemu SEPA przystąpiły nie tylko kraje członkowskie Unii Europejskiej, ale również państwa: Wielka Brytania, Islandia, Szwajcaria, Liechtenstein, Norwegia, Monako, San Marino, Watykan, a także niektóre europejskie regiony najbardziej oddalone m.in. Wyspy Kanaryjskie, Martynika czy Gujana Francuska. Działający już od kilkunastu lat system SEPA, w którym przelewy w euro księgowane są w trybie SPOT (dostarczane najpóźniej kolejnego dnia roboczego), rozwinął się w SEPA Instant, czyli opcję księgowania w trybie natychmiastowym.

Jak działa przelew natychmiastowy w euro?

Przelew natychmiastowy SEPA Instant to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia przesyłanie pieniędzy między bankami w Europie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, osoby dokonujące transakcji nie muszą już czekać kilku dni roboczych na zaksięgowanie przelanych środków. Przelew natychmiastowy SEPA Instant realizowany jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co daje użytkownikom większą elastyczność i szybkość w zarządzaniu swoimi finansami. Przelew ten można zlecać do kwoty 100 000 EUR.

Natychmiastowe wpłaty w EUR

Przelew natychmiastowy SEPA Instant będzie możliwy tylko jeśli Twój bank pracuje w tym systemie rozliczeniowym. Jeśli nie jesteś tego pewien, prosimy o kontakt ze swoim bankiem w celu uzyskania takich informacji. 

 Aby zobaczyć nasz rachunek do wpłat SEPA Instant, podczas zlecania transakcji w Panelu Klienta w kroku 2 należy zaznaczyć formę płatności: przelew bankowy oraz wybrać odpowiednią odpowiedź w postawionym tam pytaniu: Czy Twój bank obsługuje przelewy natychmiastowe SEPA Instant? (domyślnie zaznaczona będzie odpowiedź: NIE). 

W następnym kroku dostępne będą nasze dane do wpłaty EUR poprzez SEPA Instant. 

Jeśli Twój bank faktycznie będzie realizować przelew EUR systemem SEPA Instant, wówczas Twoją wpłatę otrzymamy w kilkanaście sekund. Przelew w tym modelu rozliczeniowym może być dodatkowo płatny w Twoim banku. Przyjęcie takiego przelewu EUR przez serwis InternetowyKantor.pl jest bezpłatne.

Jak zlecić natychmiastowy przelew w InternetowyKantor.pl 

Jeżeli zależy Ci, aby środki zakupione w serwisie EUR zostały natychmiast przesłane na rachunek docelowy, podczas zlecania transakcji wskaż rodzaj przelewu zagranicznego SEPA Instant. Taki przelew będzie dodatkowo płatny 20 PLN. Jest możliwy do wyboru dla wypłat na rachunki zagraniczne w bankach zintegrowanych z systemem SEPA Instant. Maksymalną kwotą wypłaty jest 100 tys. EUR.

Przelew natychmiastowy SEPA Instant jest dostępny tylko dla rachunków europejskich w wybranych bankach. InternetowyKantor.pl swój rachunek w tym modelu rozliczeniowym prowadzi w Banku Litwy.  Tutaj możesz sprawdzić, jaki bank jest uczestnikiem SEPA Instant (można pobrać plik w formacie .csv, .pdf lub .html).

Istnieje obawa, że przelew, jaki będziemy odsyłać w systemie SEPA Instant na wskazany przez Ciebie rachunek, zostanie odrzucony przez bank odbiorcy. W takim przypadku serwis InternetowyKantor.pl ponownie wyśle Twój przelew, ale jako TODAY. Ten rodzaj przelewu oznacza, że odbiorca otrzyma od nas przelew w ciągu kolejnego dnia roboczego. Zarówno przelew SEPA Instant, jak i przelew TODAY kosztuje 20 PLN.  

SEPA Instant – idealne rozwiązanie, jeśli nie możesz czekać

Jak dotąd, tylko spółka Currency One – operator m.in. serwisu InternetowyKantor.pl – jako jedyna polska instytucja finansowa, wprowadziła do swojej oferty przelewy SEPA Instant. Ten tryb przelewów jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybkich, bezpiecznych i łatwych w realizacji transakcji finansowych rozliczanych w euro. Błyskawiczne przelewy międzynarodowe są niezwykle ważne dla przedsiębiorców, którzy dzięki nim mogą regulować płatności z zagranicznymi kontrahentami bez obaw o opóźnienia realizacji przelewu. To znacznie ułatwia zarządzanie płynnością w firmie i dotrzymywaniem terminowości zobowiązań. Ale przelewy natychmiastowe w EUR mogą być również świetnym rozwiązaniem dla pracujących lub mieszkających za granicą, ułatwiając im szybki przepływ gotówki w nagłych sytuacjach, a także dla tych, którzy chcą realizować błyskawiczne płatności za zakupy, usługi czy subskrypcje, gdzie wymienioną walutę będzie można przelać na zagraniczny rachunek docelowy niekoniecznie własny. 

Na poniższych grafikach pokazujemy, gdzie będą pokazywać się informacje związane z przelewem SEPA Instant. 

 

Możliwość wskazania SEPA Instant w Rozpocznij wymianę:

 

Jeśli kwota wymiany jest za wysoka, wskazanie SEPA Instant jest niemożliwe:

 

Podczas zlecania wymiany w kroku 2 pojawia się zapytanie o SEPA Instant przy wpłacie:

 

W kroku 3 jest wyświetlana informacja o pobieranej opłacie za przelew wychodzący:

 

Po otrzymaniu wpłaty w Transakcja w toku będzie można wskazać rodzaj przelewu zagranicznego:

 

Szybki kontakt
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują
w dni robocze (pn-pt)
w godzinach 08:00 - 20:00