pl

Przed podróżą, wymieniaj w e-kantorze. O zaletach wymiany w Internecie

04.04.2018

Podróże to jeden z tych momentów, kiedy najbardziej potrzebujemy środków w obcej walucie. Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje czy też podróże służbowe, zaprzątamy sobie głowę wieloma pytaniami. Jednym z najważniejszych jest to dotyczące potrzebnych środków. Gdzie zatem kupić walutę, by nie stracić? To proste – przed podróżą, szukaj waluty w Internecie, gdzie zaoszczędzisz zarówno na wymianie, jak i przelewie zagranicznym.

Jeszcze do niedawna wybór byłby prosty. Planując wakacje jednocześnie planowaliśmy wyprawę do banku lub kantoru stacjonarnego, jedynego źródła obcej waluty. Wiązało się to oczywiście z koniecznością odwiedzenia placówki, na co straciliśmy cenny czas, który moglibyśmy poświęcić na załatwienie innych spraw związanych z naszą podróżą. Rzadko jednak w takich momentach myśleliśmy o stracie, jaką ponieśliśmy w związku z wymianą pieniędzy w takim miejscu.

E-kantor czy kantor tradycyjny?

Skąd ta strata? Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że dokonując stacjonarnej transakcji znacznie przepłacamy. A przecież te niepotrzebnie oddane bankom czy stacjonarnym kantorom pieniądze mogliśmy wydać na skipass w narciarskim kurorcie. Wszystko z powodu bardzo dużego spreadu, jaki wymieniającym walutę narzucają banki. Tabele kursowe w banku nierzadko zawierają różnice ceny zakupu i sprzedaży waluty sięgającą powyżej 20 groszy.
A przecież wystarczy poszukać waluty w innym źródle. Dokonując wymiany w kantorze stacjonarnym zapewne uzyskamy trochę lepsze warunki.

Bezpieczna waluta z Internetu

Kolejnym minusem tradycyjnego zakupu obcej waluty jest obawa o bezpieczeństwo.  Aby móc zapewnić sobie wypoczynek, wielu z nas musi długo oszczędzać. Niekiedy trwa to kilka miesięcy. Niestety, jeśli zdecydujemy się wymienić wakacyjne pieniądze w kantorze tradycyjnym, czeka nas niebezpieczna wyprawa. Gotówka w kieszeni, torbie, albo co gorsza, w reklamówce, i okazja dla złodzieja gotowa. Jeśli natychmiast nie potrzebujemy gotówki
i planujemy swoje wydatki dług przed wyjazdem, najlepiej jest powierzyć swoje wakacyjne pieniądze ekspertom w kantorze internetowym i wymienić pieniądze online.

 

Zakup walut online jest nie tylko bezpieczny, ponieważ transakcje dokonywane są za pośrednictwem systemów bankowych, ale także znacznie szybszy  i tańszy. Transakcje w e-kantorach zazwyczaj zamykają się w ciągu godziny, jednakże aby wystawić zlecenie i, de facto, zrealizować transakcję, wystarczy kilka minut. Nie dość, że zaoszczędzimy trochę czasu, którego przed jakimkolwiek wyjazdem jest i tak zawsze zbyt mało, to dodatkowo nasze wakacje mogą stać się nieco tańsze. Internetowe kantory z reguły posiadają jedne
z najniższych marży, np. w Internetowykantor.pl spread na parze EURPLN wynosi 3 grosze, co przy kilkunastogroszowych różnicach między kupnem a sprzedażą waluty w tabelach bankowych jest dużo bardziej opłacalne. Z szacunków serwisu Internetowykantor.pl wynika, że wyjeżdżający na wakacje wymieniają średnio 900 euro czyli mogą zaoszczędzić na wymianę nawet do 180 zł.

Nie trać, wyślij przelew!

Torba spakowana, humor zapewniony, gotówka w kieszeni. Nierzadko, wybierając się za granicę, zabieramy ze sobą nie tylko pieniądze na wydatki, ale też walutę, którą zapłacimy za hotel czy wynajęty samochód. To niepotrzebne zagrożenie – w przypadku zagubienia portfela, stracimy wszystko. Dlatego warto pomyśleć o przelewie walutowym, który dla wielu klientów kantorów internetowych, stał się idealnym rozwiązaniem przed wakacyjną podróżą.

Jak to działa? To proste. Wystarczy wymienić pieniądze w e-kantorze, a po zakończeniu transakcji odesłać je do dowolnie wybranego odbiorcy. Pieniądze szybko trafią na konto pensjonatu czy wypożyczalni, a nam pozostaje już tylko zadbać o walutę na drobne wydatki
i dodatkowe przyjemności.

Jestem za granica i zabrakło pieniędzy…

A co jeżeli źle oszacowaliśmy wydatki podczas podróży? Chyba nie ma nic gorszego niż zostać bez pieniędzy w obcym państwie. Oczywiście zawsze możemy wypłacić walutę danego kraju w bankomacie z karty prowadzonej w złotówkach. Jednakże opłaty za wypłatę oraz koszty przewalutowania będą mogły niejednego przerazić. Takich sytuacji można również uniknąć posiadając założony profil w kantorze internetowym, ponieważ aby dokonać transakcji po niskim koszcie wystarczy połączenie z internetem. Kupujemy walutę, która zostanie nam przelana na nasze konto walutowe i możemy dalej korzystać z naszej karty walutowej.  

Zdaje się zatem, że wymiana pieniędzy online jest zdecydowanie lepszym sposobem dokonywania transakcji. Nie dość, że zaoszczędzimy czas, jak i nasze środki, to możemy czuć się o nie spokojni. Szczególnie podczas wyjazdów, gdzie podróżowanie z większą ilością gotówki staje się mniej bezpieczne. Komfort i prostota w dostępie do możliwości wykonania transakcji jest zaletą zarówno podczas wojaży, jak i podczas wymian dokonywanych w innych celach, np. spłacaniu kredytu.

Szybki kontakt
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują
w dni robocze (pn-pt)
w godzinach 08:00 - 20:00