pl

Dlaczego firmom opłaca się korzystać z kantorów internetowych?

22.06.2018

Prowadzenie własnej działalności kojarzyć się może z nieprzerwaną sielanką, wieloma zerami na koncie i wiecznymi egzotycznymi wakacjami. Nic bardziej mylnego. Posiadanie swojej firmy wiąże się z ciągłym stresem, a ciągle rosnące wydatki i koszty prowadzenia biznesu nie pozwalają spać spokojnie przedsiębiorcom. Są jednak rozwiązania, ułatwiające życie biznesmenom.

Aktualnie, w dobie, w której prowadzenie międzynarodowego biznesu jest znacznie ułatwione przez szeroki dostęp do technologii czy też samego internetu, pojawił się szereg nowych zmartwień dla osób posiadających własne działalności.

Jednym z dodatkowych problemów z całą pewnością jest sposób rozliczania się z kontrahentami zza granicy. W tym przypadku również z pomocą przychodzi technologia, a dokładniej mówiąc kantory internetowe. Już teraz, aby rozliczyć się z zagranicznymi partnerami przedsiębiorca nie musi biec z walizką pełną gotówki do kantoru stacjonarnego czy placówki bankowej by wymienić złotówki na walutę swojego interesanta lub odwrotnie.

Wystarczy jedynie komputer bądź inne urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu. Zaraz po wejściu na stronę Internetowykantor.pl przedsiebiorca może dostrzec zalety takiego sposobu wymiany pieniędzy.

Po pierwsze są to nieporównywalnie lepsze warunki kupna bądź sprzedaży waluty niż w kantorach stacjonarnych czy placówkach bankowych. W Internetowykantor.pll spread, czyli różnica między kupnem a sprzedażą waluty, wynosi zaledwie kilka groszy, gdzie w tradycyjnych kantorach różnica ta może wynosić nawet kilkakrotnie więcej. Być może przy wymianie małych ilości waluty są to kwoty średnio zauważalne, jednakże przy dokonywaniu regularnych transakcji można łatwo policzyć jak znaczne będą to oszczędności dla firmy.

Dodatkowym atutem korzystania z Internetowykantor.pl jest możliwośc bezpośredniej wysyłki wymienionych środków do kontrahenta. Dzięki tej możliwości unikamy wykonywania dodatkowego przelewu przelewając pieniądze bezpośrednio z kantoru do naszego odbiorcy. Unikamy również często występujących problemów mogących wystąpić podczas samego wysyłania przelewu zagranicznego. Są to między innymi inne formaty numerów rachunków czy dobór odpowiedniego kodu SWIFT banku odbiorcy.

Warto również wspomnieć, że transfer waluty zazwyczaj wiąże się ze sporymi kosztami. Pomijając już mogące wystąpić koszty banków pośredniczących, w bankach za zlecenie przelewu zagranicznego możemy zapłacić nawet kilkaset złotych.  W Internetowykantor.pl najdroższe przelewy wynoszą maksymalnie 80 zł. Mamy wówczas pewność, że wysłana kwota w całości trafi na konto odbiorcy i “po drodze” nie zostaną pobrane żadne dodatkowe opłaty.

Korzystając zatem z usług Internetowykantor.pl przedsiębiorcy nie tylko będą mogli zaoszczędzić środki firmy dokonując wymiany waluty i przesyłając środki bezpośrednio do kontrahentów po preferencyjnych stawkach, ale także zyskają na czasie i zminimalizują możliwość niepowodzeń związanych z wysłaniem przelewu zagranicznego.

Szybki kontakt
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują
w dni robocze (pn-pt)
w godzinach 08:00 - 20:00