Poradnik Codziennego Oszczędzania - Internetowykantor.pl i Oszczędnicka uczą jak kontrolować wydatki

30.10.2018

Każdego dnia wydajemy pieniądze na żywność, transport, ubrania. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, że nieprzemyślane zakupy mogą wprowadzić nas w finansowe kłopoty. A przecież planując wydatki, możemy nauczyć się nie tylko racjonalnie wydawać pieniądze, a nawet oszczędzić je na przyszłość. Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania, który przypada ostatniego dnia października, eksperci Internetowykantor.pl wraz z autorką bloga Oszczędnicka.pl przygotowali spis przydatnych porad, jak nauczyć się oszczędzać w naszym codziennym życiu.

Poradnik Codziennego Oszczędzania to zbiór sprawdzonych wskazówek jak mądrze i bezboleśnie oszczędzać w codziennym życiu. Według autorów poradnika, drobne modyfikacje naszych schematów działania przyniosą pozytywne efekty w postaci zaoszczędzonych pieniędzy. Poradnik to pigułka wiedzy, jak zacząć świadomie zarządzać swoimi finansami, na co zwrócić uwagę przy wydawaniu pieniędzy.

“Nasz Poradnik z pewnością zainteresuje każdego, kto chciałby zmienić swoje codzienne zwyczaje, tak, by móc zaoszczędzić. Każdego dnia robimy zakupy, tankujemy samochód, korzystamy z prądu i wody. Wszystko to kosztuje, i to niemało. Staramy się więc zarabiać więcej. Niestety wraz z coraz większymi zarobkami, rośnie też nasza konsumpcja. A gdybyśmy wstrzymali się z częścią wydatków lub zmienili na lepsze to jak funkcjonujemy na co dzień, moglibyśmy te dodatkowe pieniądze odłożyć. I o tym właśnie jest Poradnik, przygotowany na Światowy Dzień Oszczędzania” - zapewnia Magdalena Jasnoch, Kierownik Działu Marketingu i PR Internetowykantor.pl.

Jak przekonuje Alicja Zalewska Choma, współautorka Poradnika Codziennego Oszczędzania, oszczędzanie, które zazwyczaj nie kojarzy się najlepiej, pozwala nie tylko odłożyć pieniądze na przyszłość, ale przede wszystkim sprawia, że możemy spełniać marzenia. Pod warunkiem, że oszczędzamy mądrze. „W mądrym oszczędzaniu nie chodzi o to, żeby zawsze i za wszelką cenę kupować wszystko jak najtaniej, albo zdobywać za darmo. Chodzi o to, żeby oszczędzać na rzeczach, które nie są dla nas ważne lub zupełnie nieuświadomionych wydatkach,  a wydawać bez wyrzutów sumienia w tych obszarach, które są dla nas istotne” – przekonuje blogerka.

Pobierz Poradnik Codziennego Oszczędzania!!!

Jak oszczędzać na codziennych zakupach

Jak oszczędzać na prądzie

Jak oszczędzać na transporcie

Jak oszczędzać na benzynie

Jak oszczędzać na podróżach

Autor: Internetowykantor.pl
Kategoria: Wiedza