pl

Jak oszczędnie zaplanować wakacje?

30.05.2022

Dokładne zaplanowanie wakacji z pewnością pozwoli zoptymalizować koszty. W pierwszej kolejności trzeba policzyć, co nam się bardziej opłaca, podróż na własną rękę, czy zakup wyjazdu przez biuro podróży. Jeżeli zdecydujemy się na zorganizowaną wycieczkę warto zweryfikować, co zawiera cena, często atrakcje i bilety wstępu np. do muzeów wiążą się z dodatkową opłatą. Wyjazd na własną rękę umożliwi nam samodzielne wyszukiwanie promocji, które pozwolą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Jednak znalezienie okazji cenowych wymaga poświęcenia czasu. Tanie bilety lotnicze, czy promocje na noclegi w hotelach szybko znikają, więc jeżeli coś nam się uda wybrać, to liczy się czas. Jak szukać oszczędności podczas planowania wyjazdu?

  1. Wakacje w mniej popularnym miejscu to nie tylko gwarancja niższych cen, ale także brak tłumów i chociażby konieczności oczekiwania w kolejce do restauracji. Na korzystniejsze ceny również możemy liczyć poza głównym sezonem turystycznym, więc jeżeli mamy dowolność w wybieraniu terminu urlopu warto rozważyć tę opcję. 
  2. Przed wyruszeniem w podróż sprawdź, jakie darmowe atrakcje są oferowane na miejscu. W wielu zakątkach świata można zwiedzić ciekawe miejsca bezpłatnie. Jeżeli na Twojej liście „must see” znalazły się płatne miejsca, to warto wcześniej zweryfikować opinie o nich, czy są warte swojej ceny. Często w miejscowościach wypoczynkowych obleganych przez turystów koszy za bilety na atrakcje są wysokie, w szczególności jeżeli płacimy w walucie obcej. W tanim zwiedzaniu mogą pomóc lokalne karty zniżkowe, które oferują promocje i ciekawe pakiety dla turystów. 
  3. Samodzielne przygotowywanie posiłków na wakacjach również będzie odciążeniem dla portfela. Kupuj w sklepach, gdzie zaopatrują się lokalsi. Podobnym kryterium kieruj się podczas wybierania restauracji. W barach przy plaży oraz obok głównych punktów turystycznych zawsze zapłacimy więcej, czasami wystarczy przejść kilkanaście metrów dalej, aby poznać prawdziwą kuchnię lokalną i na dodatek nie wydać majątku. 
  4. Jeżeli zdecydowałeś się na wakacje samolotem, a port lotniczy jest poza Twoim miastem, to powinieneś szukać parkingów oddalonych od terminala. Najczęściej takie parkingi nieco dalej lotniska oferują transfery do hali odlotów, a koszty parkowania będą nawet 3 razy niższe niż parking lotniskowy. 
  5. Nie zostawiaj wymiany waluty na ostatnią chwilę. Wymiana waluty na lotnisku lub na granicy jest najmniej korzystnym rozwiązaniem, ponieważ spready w takich kantorach są najwyższe. Będzie to skutkować znacznie zwiększonymi kosztami, a co za tym idzie, będziemy mogli sobie pozwolić na mniej szaleństw podczas wakacji. Sposobem na korzystną wymianę środków jest wymiana walut online. W naszym serwisie możesz zapisać się na alert walutowy, dzięki któremu nie będziesz codziennie śledzić wykresów kursowych, aby przeprowadzić jak najkorzystniejszą transakcję. Wymiana walut online w kantorze internetowym pozwoli Ci na szybkie i bezpieczne przewalutowanie środków bez wychodzenia z domu, dzięki czemu zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale również czas. 
  6. Jak płacić na wakacjach za granicą? Na pewno oszczędnie, ale co to oznacza w praktyce? Nie musimy chyba wspominać o tym, że płatność kartą złotówkową za granicą będzie skutkowała niekorzystnym przewalutowaniem środków, a ewentualne wypłaty z bankomatów mogą się wiązać z prowizjami. W przypadku realizowania płatności poza Polską najoszczędniejszym rozwiązaniem będzie posiadanie środków na koncie walutowym, z kartą, która umożliwi płatności bez przewalutowania. 

Oszczędzanie na wakacjach

Czy warto oszczędzać na wakacjach? Oczywiście, jednak nie traćmy głowy – w końcu wakacje są zwykle raz w roku. W rozsądnym oszczędzaniu ważne jest, aby nie wybierać najtańszych rozwiązań, czy odmawiać sobie wszystkiego, tylko aby wydawać pieniądze na ważne dla nas rzeczy. 

Szybki kontakt
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują
w dni robocze (pn-pt)
w godzinach 08:00 - 20:00