pl

Gdzie na narty w Polsce? Przewodnik po polskich stokach narciarskich

12.01.2023

Narty to najpopularniejszy zimowy sport. Coraz lepsza infrastruktura, baza turystyczna i noclegowa oraz korzystne ceny sprawiają, że ferie coraz chętniej spędzamy na polskich stokach. Gdzie wybrać się na narty w Polsce, by w pełni cieszyć się szusowaniem? Jakie są polecane ośrodki dla początkujących? Gdzie wybrać się na narty w Polsce z dziećmi?

Niewątpliwym atutem polskich stoków jest odległość. Decyzję o wyjeździe możemy podjąć nawet w ostatniej chwili. Oczywiście, jeżeli chcemy uniknąć tłumów i mieć szerszy wybór noclegów, warto przygotować wyjazd wcześniej. Zwłaszcza w okresie, kiedy trwają ferie zimowe. Oto krótka lista miejsc na narty w Polsce, która ułatwi planowanie i zapewni najlepsze wrażenia z wyjazdu.

Szczyrk na narty. Czy warto?

Tak! To doskonały wybór zwłaszcza dla osób początkujących. Znajduje się tam największy kompleks narciarski w Beskidach. Szczyrk Mountain Resort dysponuje 13 wyciągami o łącznej długości 22 km, trasami nocnymi i szkółką. Różny poziom trudności nartostrad, sprawia że jest to miejsce idealne do wyjazdów z dziećmi i grup o różnym poziomie zaawansowania.

Zjazdy nocą, oprócz niesamowitego klimatu, zapewniają przestrzeń na stokach. Nawet w ferie po zmroku trasy narciarskie pustoszeją i można swobodniej realizować swoją pasję. W Szczyrku znajdują się jeszcze dwa mniejsze ośrodki narciarskie. Dużym udogodnieniem jest to, że można wykupić jedną kartę wstępu, która uprawnia do całodziennego korzystania z wszystkich tras.

Białka Tatrzańska – największy ośrodek na Podhalu

To niewielka góralska wieś położona 20 km od Zakopanego. Razem z okolicznymi miejscowościami jest mocnym punktem na narciarskiej mapie Polski. Kompleks Kotelnica to trzy stacje narciarskie, które dają dużo możliwości i są gwarancją dobrej zabawy dla wszystkich amatorów nart. Stacja Kotelnica Białczańska to około 14 km ośnieżonych tras. Około 70% z nich to trasy łatwe. Bania i Kaniówka są idealne na wypad z dziećmi.

Znajdują się tam liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, a ośrodek zatrudnia instruktorów i organizuje szkółki. Szlaki są szerokie, porządnie naśnieżone i oświetlone. Bardziej zaawansowani narciarze będą z pewnością usatysfakcjonowani, pokonując trasy na Kotelnicy czy Jankulakowskim Wierchu.

Ośrodek jest największym kompleksem na Podhalu. Jego przepustowość wynosi około 20 000 osób na godzinę. 9 kolejek krzesełkowych i 11 wyciągów zapewniają płynność i szybkość w dotarciu na szczyt. Goście Kotelnicy mogą korzystać z karnetów TatrySki, upoważniających również do wstępu na obiekty w Czarnej Górze i Jurgowie.

Czarna Góra – najnowocześniejszy kompleks narciarski

To położony przy masywie Śnieżnika w Górach Sudeckich jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce. Doskonale przygotowana infrastruktura narciarska (4 wyciągi taśmowe, 6 orczykowych i 3 kolejki linowe), baza hotelowa i gastronomiczna sprawiają, że miejsce jest idealne do czerpania maksymalnej frajdy z jazdy na nartach.

Niewątpliwym atutem jest kolejka o wiele mówiącej nazwie – Luxtorpeda, która pozwala dotrzeć na szczyt w zaledwie kilka minut. Podgrzewane kanapy i osłona przed wiatrem zapewniają narciarzom maksymalny komfort.

Szklarska Poręba – raj dla fanów zjazdówek i biegówek

Karkonosze to bardzo ciekawy kierunek na narty w Polsce. Szklarska Poręba, obok Karpacza, to najpopularniejszy kierunek dla miłośników białego szaleństwa w tym regionie. To tu znajduje się najbardziej stroma trasa w Polsce. Nie znaczy to jednak, że wyjazd na narty z dziećmi lub osobami zaczynającymi swoją przygodę z nartami będzie chybionym pomysłem.Ski Arena Szrenica ma do zaoferowania 12 km tras o różnym poziomie trudności. Działa tu szkoła narciarska i wyciąg Baby Lift przeznaczony dla najmłodszych.

Dodatkową atrakcją Szklarskiej Poręby są trasy biegowe o różnym stopniu trudności – od tych bardzo łatwych po te bardzo trudne. Łączna długość tras biegowych wynosi ok. 100 km, co czyni to miejsce swojego rodzaju mekką fanów nart biegowych. Malownicze widoki, dobrze oświetlone stoki i urokliwy klimat miejsca sprawiają, że Szklarska Poręba od lat zaliczana jest do najciekawszych miejsc na narty w Polsce.

Szybki kontakt
Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują
w dni robocze (pn-pt)
w godzinach 08:00 - 20:00