Zachowaj bezpieczeństwo – nigdy nie podawaj nikomu swoich poufnych danych!

15.03.2023

Cyberprzestępcy nie ustają w wysiłkach – w ostatnim czasie można zauważyć zwiększoną liczbę oszustw polegających na podszywaniu się pod pracowników instytucji finansowych. Tacy oszuści mogą przedstawiać się jako pracownik banku lub naszego serwisu InternetowyKantor.pl. Często wykorzystują również phishing głosowy, czyli za pomocą rozmowy telefonicznej przestępcy podszywają się pod pracowników działu obsługi klienta lub działu technicznego danej firmy.

Celem cyberprzestępców jest wyłudzanie danych oraz innych poufnych informacji – często mogą oni zachęcać do zainstalowania specjalnego oprogramowania, dzięki któremu będą mogli przejąć kontrolę nad naszymi urządzeniami. 

Cyberoszuści bez problemu podszywają się pod dowolny numer telefonu, wówczas podają się za pracowników serwisu, z którym można powiązać dany numer – dzięki temu wzbudza on zaufanie. W sytuacji, gdy uzyskali oni wcześniej dostęp do naszej poczty lub pozyskali nasze dane z innych źródeł, przestępcy mogą próbować uwiarygodnić się przez znajomość niektórych informacji bądź historii transakcji. Zawsze należy przestrzegać zasady ograniczonego zaufania, aby nie paść ofiarą manipulacji. 

Aby być bezpiecznym, pamiętaj o najważniejszych zasadach: 

– pracownicy serwisu InternetowyKantor.pl NIGDY nie poproszę Cię o podanie loginu i hasła,

– pracownicy serwisu InternetowyKantor.pl NIGDY nie oferują możliwości inwestowania ani w żaden inny sposób nie zachęcają do wykonywania przelewów na nieznane Ci numery rachunków,

NIGDY nie podawaj NIKOMU danych poufnych, takich jak np. dane karty płatniczej (numer karty, CVV, daty ważności, imienia i nazwiska posiadacza karty), czy kodów BLIK, 

NIGDY nie ujawniaj kodów wysyłanych poprzez wiadomość SMS, służących do autoryzacji transakcji,

– Jeżeli dzwoniący poprosi Cię o instalację jakiejś aplikacji, to nie zgadzaj się na to, zwłaszcza jeżeli takie oprogramowanie mogłoby umożliwić tej osobie dostęp do Twojego urządzenia.

W sytuacji, gdy zadzwoni do Ciebie ktoś, kto poprosi o poufne dane i poda się za pracownika naszego serwisu – rozłącz się i daj nam znać o tym wydarzeniu. Skontaktować z nami możesz się dzwoniąc pod numer telefonu dostępny na naszej stronie w zakładce kontakt. Nigdy nie oddzwaniaj na numer cyberoszusta, który Ci się wyświetlił.

Infolinia
+48 61 250 45 65
LiveChat
Rozpocznij LiveChat
E-mail
biuro@internetowykantor.pl
Nasi konsultanci pracują 
w dni robocze (pn-pt) 
w godzinach 08:00 - 20:00